Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
31. októbra 2017, 23:59
Čas čítania 0:00
Matúš Majer

Ako vznikol symbol Darov smrti z Harryho Pottera? J. K. Rowlingová odkryla ďalšie tajomstvo súvisiace so smrťou jej matky

ZAUJÍMAVOSTI HARRY POTTER J. K. ROWLING
Uložiť Uložené

K pozoruhodnému symbolu sa viaže smutný príbeh.

Aj napriek tomu, že spisovateľka J. K. Rowlingová odpovedá na Twitteri desiatkam užívateľov snáď každý deň, stále sa vo svete ságy Harryho Pottera nachádzajú neodkryté tajomstvá. Trošku informácií vniesol do série o mladom čarodejníkovi dokumentárny film od BBC menom Harry Potter: A History of Magic oslavujúce 20. výročie vydania prvej knižky o Harrym Potterovi. V samotnom programe sa objavila i samotná spisovateľka Rowlingová, ktorá rozprávala o samotnom vzniku celého obrovského príbehu. Jeden z najzaujímavejších momentov prišiel, keď sa autorka rozhovorila o učiteľke herbológie, o profesorke Sproutovej.

Keď si Joanne v jeden večer upratovala myšlienky, rozmýšľala práve nad profesorkou Sproutovou. Na pozadí bežal v televízii film The Man Who Would Be King postavený okolo komunity slobodomurárov. Hneď na nasledujúci deň mala Rowlingová telefonát oznamujúci, že jej matka zomrela. Je pravdepodobné, že v nej tento zhluk udalostí zanechal emocionálnu ryhu a znak slobodomurárov sa jej vryl do pamäti a práve z neho vychádzala, keď tvorila obrazec Darov smrti. Rowlingová navyše smutne spomína na deň, kedy sa dozvedela o úmrtí svojej matky a uvedomila si, že pokiaľ by bola stále nažive, celý príbeh sa mohol vyvinúť omnoho svetlejšie: "Séria o Potterovi je z veľkej časti o strate a ako som už povedala predtým, ak by moja matka nezomrela, myslím, že by bol príbeh úplne odlišný a nebol by tým, čím je teraz."

Ako vznikol symbol Darov smrti z Harryho Pottera? J. K. Rowlingová odkryla ďalšie tajomstvo súvisiace so smrťou jej matky
Zdroj: Warner Bros Pictures
Domov
Zdieľať
Diskusia