Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Štvrtok 14. 11. 2019 meniny má Irma

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
0
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Zaujímavosti - Miesta
0
Tomáš Blahuta
3. január 2017, 10:43

Fínske lesy a ich magická atmosféra plná hviezd, polárnej žiary a hlbokého pohľadu do vesmíru

Na Slovensku by sme niečo podobné hľadali len s veľkými útrapami.

Tomáš Blahuta
3. január 2017, 10:43
Fínske lesy a ich magická atmosféra plná hviezd, polárnej žiary a hlbokého pohľadu do vesmíru

Krajina tisícich jazier, kde je obľúbený hokej a metal, ponúka okrem drsnej severskej prírody aj niečo navyše. To, že Fínsko je vyspelým štátom netreba snáď nikomu pripomínať. Síce rozlohou je oveľa väčšie ako Slovensko, no máme približne rovnaký počet obyvateľov (5 200 000) a ako je všeobecne známe, veľké plochy ich územia zaberajú studené a hlboké lesy, jazerá i ostrovčeky, kde nežijú kvantá ľudí, čo automaticky poskytuje priestor pre nádherné nočné scenérie, aké u nás na Slovensku či v blízkom okolí nevidno len tak. Fakt, že fínska divočina je skutočne prenádherná si môžeme utvrdiť na podarených fotografiách od Oscara Keserciho, ktorý ich poskytol aj nám, za čo mu patrí veľká vďaka.

 

Fínske lesy a ich magická atmosféra plná hviezd, polárnej žiary a hlbokého pohľadu do vesmíru

 

Nižšie je teda k dispozícii možnosť sa pokochať sa jeho úžasnými výtvormi plnými žiarivej Mliečnej dráhy či v tunajších končinách typickej polárnej žiary. Dané zábery zhotovoval dlhé dva roky a prevažne v okolí jeho domova v Kirkkonummi, no treba podotknúť, že jeho snaha sa jednoznačne vyplatila. Častokrát musel čeliť aj -30°C mrazom, o ktorých sa nám v posledných rokoch len sníva. Ak vás Oscarova tvorba zaujme a chcete byť informovaní aj o jeho ďalších projektoch, tak vám dávame do pozornosti jeho oficiálnu webovú stránku a taktiež aj Facebook.

 

Fínske lesy a ich magická atmosféra plná hviezd, polárnej žiary a hlbokého pohľadu do vesmíruFínske lesy a ich magická atmosféra plná hviezd, polárnej žiary a hlbokého pohľadu do vesmíruFínske lesy a ich magická atmosféra plná hviezd, polárnej žiary a hlbokého pohľadu do vesmíruFínske lesy a ich magická atmosféra plná hviezd, polárnej žiary a hlbokého pohľadu do vesmíruFínske lesy a ich magická atmosféra plná hviezd, polárnej žiary a hlbokého pohľadu do vesmíruFínske lesy a ich magická atmosféra plná hviezd, polárnej žiary a hlbokého pohľadu do vesmíruFínske lesy a ich magická atmosféra plná hviezd, polárnej žiary a hlbokého pohľadu do vesmíruFínske lesy a ich magická atmosféra plná hviezd, polárnej žiary a hlbokého pohľadu do vesmíruFínske lesy a ich magická atmosféra plná hviezd, polárnej žiary a hlbokého pohľadu do vesmíru

 

Vyjsť si len tak z domu a uvidieť podobné scenérie musí byť na nezaplatenie, čo poviete?

Foto: Oscar Keserci Tagy: zima, Fínsko, noc, nočná obloha, nádherné fotografie
Ohodnoť článok
15
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
News
17:02
Eminem okrem Rihanny naložil aj ďalším známym ženám. Ako sa po desiatich rokoch obraňuje?
16:20
Učiteľka ako šéf ruskej mafie, ktorej žiaci uniesli syna. Kradnutie triednej knihy natáčali Košičania aj v lietadle Učiteľka ako šéf ruskej mafie, ktorej žiaci uniesli syna. Kradnutie triednej knihy natáčali Košičania aj v lietadle.
15:07
Psík „jednorožec“ sa narodil s chvostíkom na čele. Niekto ho vyhodil z domu, zachránili ho ochrancovia zvierat Psík „jednorožec“ sa narodil s chvostíkom na čele. Niekto ho vyhodil z domu, zachránili ho ochrancovia zvierat.
14:22
Google začne v USA ponúkať bankové účty. Firma chce držanie peňazí používateľov prepojiť s platbami cez Google Pay.
NAHOR
Najčítanejšie