Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Aktivuj si predplatné na pol roka zadarmo s ČSOB
16. augusta 2024 o 17:18
Čas čítania 0:50
Radoslava Juračková

REBRÍČEK: Toto sú mestá s najlepším nočným životom. Nezabudnuteľnú párty zažiješ len kúsok od slovenských hraníc

Diskutovať
Uložiť Uložené

Rebríček zostavili milovníci nočného života na základe možností, klubov či cenovej dostupnosti.

Portál TimeOut pravidelne hodnotí obľúbené svetové destinácie na základe ich rozvoja, kultúrneho vyžitia, infraštruktúry či gastronómie. Najnovšie zoradili rebríček miest, ktoré majú najlepší nočný život. Ten má 13 priečok a nájdeš tu len päť európskych miest. Prvenstvo na našom kontinente získal Berlín. 

Hlavné mesto Nemecka je známe predovšetkým technom. Na legendárne rave party sem každoročne chodí státisíce návštevníkov. V celkovom hodnotení kvality nočného života získal až 82 percent. Horšie to však je s cenovou dostupnosťou. Podľa opýtaných sú ceny vyššie a ich primeranosť ohodnotili len na 48 percent. 

Poriadna párty ťa čaká u našich južných susedov

Z Európy sa ďalej umiestnil Rotterdam v Holandsku. Milovníci nočného života ocenili najmä cenovú dostupnosť a stal sa druhým najlacnejším mestom v celom rebríčku. Nájdeš tu aj Manchester v Anglicku či Budapešť, ktorá sa nachádza kúsok od slovenských hraníc. Z hľadiska hustoty klubov a nekonečných možností sa na 11. miesto dostala Barcelona.

Vo svetovom meradle ovládlo hodnotenie Rio de Janeiro, nájdeš tu však mestá zo všetkých kútov sveta.

Svetový rebríček miest s najlepším nočným životom

1. Rio de Janeiro, Brazília
2. Manila, Filipíny
3. Berlín, Nemecko
4. Guadalajara, Mexiko
5. Austin, USA
6. Lagos, Nigéria
7. Rotterdam, Holandsko
8. Manchester, Anglicko
9. Budapešť, Maďarsko
10. Accra, Ghana
11. Buenos Aires, Argentína
12. Taipei, Taiwan
13. Singapur, Singapur
Odporúčané
26-ročný Michal mal tri byty, no stále býval na internáte: Do konca roka ich chcem mať 10 26-ročný Michal mal tri byty, no stále býval na internáte: Do konca roka ich chcem mať 10 27. februára 2026 o 17:30
Odporúčané
Kristy minie sama 300 €, Jaro zase 800 € pre 10-člennú rodinu. Pýtali sme sa mladých Slovákov, koľko dajú mesačne na potraviny Kristy minie sama 300 €, Jaro zase 800 € pre 10-člennú rodinu. Pýtali sme sa mladých Slovákov, koľko dajú mesačne na potraviny 21. februára 2026 o 9:00
Odporúčané
KVÍZ: Myslíš si, že ovládaš dejepis? Over svoje znalosti z učiva základných škôl KVÍZ: Myslíš si, že ovládaš dejepis? Over svoje znalosti z učiva základných škôl 24. februára 2026 o 11:00
Domov
Zdieľať
Diskusia