Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Barbora Fábryová
9. marca 2023, 19:59
Čas čítania 0:48

Nové zásadné informácie v prípade postrelenej kadetky: Inštruktor mal zakázané viesť strelecký krúžok

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Streľba sa podľa rektorky akadémie Lucie Kurilovskej odohrala na krúžku a nie na oficiálnom vyučovaní.

Inštruktor Vladimir Šeparnev na Akadémii Policajného zboru začiatkom marca postrelil mladú kadetku na krúžku, ktorý vedúci katedry zakázal viesť. Rektorka policajnej akadémie Lucia Kurilovská pre Aktuality.sk uviedla, že streľba sa odohrala na krúžku, ktorý inštruktor viedol ako voľnočasovú aktivitu, a nie na vyučovaní.

„Nový vedúci katedry mu zakázal viesť strelecký krúžok na streleckom polygóne akadémie. Od pána Šeparneva mal deklarované, že sa krúžku bude ďalej venovať až koncom marca na strelnici, nie na polygóne,“ povedala Kurilovská. Práve na polygóne však k zraneniu kadetky prišlo. 

Pôsobenie inštruktora na akadémii vyšetruje policajná inšpekcia

Inštruktor už na policajnej akadémii nepracuje a polícia začala vo veci trestné stíhanie za prečin ublíženia na zdraví. Postrelená kadetka sa medzičasom prebrala z umelého spánku. Jej stav je stabilizovaný a je naďalej hospitalizovaná a pod stálym dohľadom zdravotníkov. 

Študentku prvého ročníka postrelil inštruktor počas výcviku. K udalosti došlo minulú stredu krátko po 16.00 h v priestoroch streleckého polygónu Akadémie PZ v Bratislave. Kadetka bola po streľbe prevezená do nemocnice s vážnymi zraneniami chrbtice. 

10. februára 2024, 17:00 Čas čítania 0:59 GALÉRIA: Kontrafakt ovládol najväčšiu bratislavskú arénu veľkolepou šou, pred takmer 10-tisíc ľuďmi zazneli najväčšie hity GALÉRIA: Kontrafakt ovládol najväčšiu bratislavskú arénu veľkolepou šou, pred takmer 10-tisíc ľuďmi zazneli najväčšie hity

Pôsobenie Vladimira Šeparneva na akadémii aj nešťastnú udalosť vyšetruje policajná inšpekcia. „Môžeme potvrdiť, že Úradom inšpekčnej služby bola v uvedenom prípade nariadená kontrola útvarom kontroly. V súčasnosti nie je možné poskytnúť ďalšie informácie,“ reagovalo ministerstvo vnútra.

Domov
Zdieľať
Diskusia