Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Radka Klučárová TASR
15. februára 2023, 9:32
Čas čítania 0:32

AKTUÁLNE: Nový Zéland zasiahlo silné zemetrasenie

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Zemetrasenie zaznamenané o 19.38 h miestneho času dosiahlo magnitúdu 6,1.

Hlavné mesto Nového Zélandu Wellington dnes zasiahlo silné zemetrasenie s magnitúdou 5,7. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na americkú geologickú službu USGS, podľa ktorej sa epicentrum zemetrasenia nachádzalo v Cookovom prielive medzi Severným a Južným ostrovom. Otrasy boli citeľné aj v meste Auckland.


Podľa novozélandských médií, odvolávajúcich sa na stránku GeoNet, malo zemetrasenie zaznamenané o 19.38 h miestneho času (07.38 h SEČ) magnitúdu 6,1. Registrovaných bolo aj niekoľko slabších dotrasov.


Novozélandská civilná ochrana informovala, že bezprostredne neboli hlásené žiadne materiálne škody. Nebolo vydané ani varovanie pred prívalovými vlnami cunami.
Zemetrasenie nastalo v čase, keď sa na Novom Zélande začalo s odstraňovaním následkov ničivej tropickej búrky Gabrielle. Tá si na Severnom ostrove vyžiadala životy najmenej štyroch ľudí a rozsiahle škody. Pre intenzívne zrážky a silný vietor sú na Novom Zélande bez elektriny desaťtisíce domácností.

Nový zélandNový ZélandNový Zéland
Zobraziť galériu
(3)
Domov
Zdieľať
Diskusia