Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Martin Adam Pavlík TASR
12. februára 2023, 17:20
Čas čítania 0:53

Súd poslal vodiča, ktorého vozidlo v Košiciach usmrtilo troch ľudí, do väzby

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené
Súd poslal vodiča, ktorého vozidlo v Košiciach usmrtilo troch ľudí, do väzby
Zdroj: Facebook/@Polícia Slovenskej republiky

Obvineného poslal súd za mreže.

Polícia dnes obvinila 43-ročného vodiča BMW X5 z Košíc, ktorý spôsobil nehodu, následkom ktorej v piatok (10. 2.) v Košiciach zomreli traja ľudia. Prišla tiež s podnetom na vzatie previnilca do väzby. 

Podľa hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenky Ivanovej sudca Okresného súdu Košice tento podnet v nedeľu akceptoval a muž tak poputuje do väzby. 

Pri nehode zomreli traja ľudia, 64-ročný vodič Škody Fabie a dve chodkyne vo veku 67 a 59 rokov. Podľa doterajších zistení v piatok dopoludnia viedol 43-ročný Košičan osobné auto značky BMW X5 po Gorkého ulici v Košiciach. Z doposiaľ nezistených príčin prešiel s autom do protismeru, kde narazil do vozidla značky Škoda Fabia.

Nedovolená rýchlosť jazdy je podľa Ivanovej druhá najčastejšia príčina dopravných nehôd, ktoré spôsobia vodiči motorových vozidiel. „Doterajším vyšetrovaním sa ukazuje, že rýchlosť bola jedným z faktorov, ktoré spôsobili smrť troch nevinných ľudí aj tentoraz,“ povedala hovorkyňa.

„Z predbežného znaleckého posudku z odboru cestná doprava vyplýva, že diagnostika riadiacich jednotiek, získané videozáznamy a dokumentácia z miesta dopravnej nehody predbežne preukazujú, že rýchlosť vozidla značky BMW X5 v čase zrážky s vozidlom značky Škoda Fabia bola podstatne vyššia, ako je najvyššia povolená rýchlosť v tomto úseku,“ doplnila.

Do vyšetrovania príčin dopravnej nehody boli pribratí viacerí znalci z rôznych odvetví. Mužovi z Košíc hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na štyri až osem rokov.

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. Zdroj: Unsplash
Domov
Zdieľať
Diskusia