Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
17. januára 2023, 20:05
Čas čítania 0:56

Slovensko sa odmieta zmieriť s tým, že za smrť Jozefa Chovanca nechcú nikoho stíhať. Od Belgicka žiada nové úkony

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Slovensko reaguje na veľký zvrat v prípade usmrtenia Jozefa Chovanca v Belgicku.

Slovensko navrhuje, aby belgické úrady vykonali v prípade smrti slovenského občana Jozefa Chovanca ďalšie vyšetrovacie úkony. Závery belgickej prokuratúry nenavrhnúť trestne stíhať žiadne osoby nie sú podľa ministerstva zahraničných vecí definitívne.


„Belgický právny zástupca SR podal žiadosť o vykonanie ďalších úkonov vo vyšetrovaní. Žiadosť posúdi vyšetrovacia sudkyňa,“ priblížilo ministerstvo s tým, že v prípade nepriaznivého rozhodnutia je možné podať odvolanie.


„Slovenská republika dôrazne požaduje dôkladné vyšetrenie prípadu a prípadné vyvodenie zodpovednosti,“ zdôraznil rezort diplomacie s tým, že sa v prípade aj naďalej intenzívne angažuje.


Právny postup v tomto prípade je koordinovaný medzi Ministerstvom spravodlivosti SR a belgickým právnym zástupcom. „MZVEZ SR v prípade poskytuje všetku potrebnú súčinnosť. Ďalšie kroky v prípade budú vykonané koordinovaným postupom všetkých zúčastnených partnerov,“ podotkli z ministerstva.

Jozef Chovanec.
Jozef Chovanec. Zdroj: Youtube/Het Laatse Nieuws/screenshot

Z Chovancovej cely unikli zábery

Jozef Chovanec zomrel v nemocnici 28. februára 2018, tri dni po policajnom zásahu v cele na belgickom letisku Charleroi. Zadržali ho v lietadle smerujúcom na Slovensko, podľa svedkov sa správal agresívne k posádke a voči privolaným policajtom.


V auguste 2020 unikli videozáznamy z policajnej cely, na ktorých je vidieť, ako búcha hlavou o dvere a krváca. Následne sa ho policajti pokúšajú násilím upokojiť, tvár má zakrytú dekou, policajti sa smejú a jedna policajtka dvíha ruku v podobe nacistického pozdravu.

9. mája 2023, 14:30 Čas čítania 4:15 Halucinácie, náhly nával energie aj „hrkálka smrti“. Vysvetľujeme, čo sa deje s tvojím telom pri umieraní Halucinácie, náhly nával energie aj „hrkálka smrti“. Vysvetľujeme, čo sa deje s tvojím telom pri umieraní

Posudok belgických lekárov ukázal, že príčinou smrti boli silné nárazy hlavou, ktoré mu spôsobili edém mozgu. Lekári zároveň skonštatovali, že zastavenie činnosti srdca vyvolala až injekcia od zdravotníkov, ktorí sa ho snažili upokojiť.

Domov
Zdieľať
Diskusia