Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
21. decembra 2022, 7:57
Čas čítania 0:51

Elon Musk neodstúpi z pozície riaditeľa Twitteru, kým za seba nenájde náhradu

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Vyhlásil tak po tom, čo ho ľudia v jeho vlastnom prieskume odmietli ako riaditeľa.

Americký podnikateľ Elon Musk v utorok oznámil, že plánuje zostať vo funkcii generálneho riaditeľa spoločnosti Twitter dovtedy, kým nenájde niekoho ochotného nahradiť ho na tomto poste. 

Muskovo oznámenie nasledovalo po tom, čo ho používatelia sociálnej siete Twitter vyzvali, aby odstúpil. Vyjadrili sa tak v internetovom prieskume, ktorý spustil samotný miliardár a sľúbil, že sa bude výsledku hlasovania držať.

„Odstúpim z funkcie generálneho riaditeľa, len čo nájdem niekoho dosť bláznivého na to, aby túto prácu prevzal!“ napísal Musk. „Potom už budem viesť len softvérové a serverové tímy,“ dodal.

Musk sa používateľov opýtal v spomínanom prieskume túto otázku: „Mal by som odstúpiť z funkcie šéfa Twitteru?“ Spomedzi viac než 17,5 milióna účastníkov hlasovania, ktoré prebiehalo od nedele večera a skončilo sa v pondelok, viac než polovica na túto otázku odpovedala kladne.

2. februára 2024, 12:30 Čas čítania 4:49 Mlieko za 0,41 € či maslo za 0,68 €. Nakúpili sme v poľskej Biedronke, oplatí sa viac ako u nás? Mlieko za 0,41 € či maslo za 0,68 €. Nakúpili sme v poľskej Biedronke, oplatí sa viac ako u nás?

Podnikateľ začal riadiť spoločnosť so sídlom v kalifornskom meste San Francisco koncom októbra, keď ju kúpil. Jeho šéfovanie bolo poznačené narýchlo vymyslenými nariadeniami a politikami, ktoré čoskoro po zverejnení odvolal alebo zmenil. Takisto si znepriatelil niektorých investorov svojej spoločnosti Tesla vyrábajúcej elektrické vozidlá, ktorí mali obavy, že Musk venuje Twitteru príliš veľa pozornosti.

Domov
Zdieľať
Diskusia