Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Eduard Starkbauer
12. decembra 2022, 13:24
Čas čítania 0:52

Nemecko chce sprísniť zákony o zbraniach. Reaguje na neúspešný puč krajnej pravice

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Ministerka vnútra chce bojovať proti ultrapravicovým teroristom.

Nemecká ministerka vnútra Nancy Faeserová plánuje podľa Politico.eu sprísniť zákony o držaní zbraní. Reaguje tak na minulotýždňovú úspešnú akciu polície, ktorej sa podarilo zmariť pokus o štátny prevrat. Podľa ministerky sprísni nemecká vláda zákony o zbraniach už čoskoro, detaily však zatiaľ neprezradila.

Polícia v stredu zatkla 25 ľudí podozrivých z príprav násilného zvrhnutia vlády, inšpirovaného útokom na americký Kapitol. Zatknutí patrili k teroristickej organizácii, ktorá bola podľa generálneho prokurátora pripravená spáchať násilné činy. Nancy Faeserová o ultrapravicovej skupine plánujúcej puč povedala, že nejde o „neškodných bláznov, ale o podozrivých teroristov, ktorí sú už vo väzbe“.

Medzi sprisahancami sú členovia extrémistického hnutia Reichsbürger (Občania ríše), ktoré odmieta uznať moderný nemecký štát a snaží sa ho nahradiť autoritárskym systémom. Na tento účel chcelo hnutie podľa prokuratúry získať do svojich radov aj príslušníkov nemeckých ozbrojených síl a polície.

9. apríla 2024, 19:30 Čas čítania 5:30 Vplyvný Rus zo sankčného zoznamu vraj vybavoval slovenským podnikateľom stretnutie v Moskve. V pozadí je obrovský biznis s plynom Vplyvný Rus zo sankčného zoznamu vraj vybavoval slovenským podnikateľom stretnutie v Moskve. V pozadí je obrovský biznis s plynom

Členovia Reichsbürgeru neuznávajú legitimitu nemeckého štátu a jeho demokratické princípy. Hnutie sa skladá z menších skupín, ktoré nesú názvy ako „Zväz Nemeckej ríše“ alebo „Nemecké kráľovstvo“. Podľa odhadov Spolkového úradu na ochranu ústavy má hnutie asi 21 000 priaznivcov.

Domov
Zdieľať
Diskusia