Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
3. decembra 2022, 14:44
Čas čítania 0:54

V Indonézii sex až po svadbe. Parlament plánuje schváliť zákon, ktorý môže poslať previnilcov až na rok do väzenia

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené
V Indonézii sex až po svadbe. Parlament plánuje schváliť zákon, ktorý môže poslať previnilcov až na rok do väzenia
Zdroj: Unsplash/Claudia van Zyl/volně k užití

Zákon mal pritom platiť už od roku 2019, no pre hromadné protesty ho parlament odsunul.

Indonézsky parlament plánuje v decembri prijať zákon, ktorým zakáže pohlavný styk mimo manželstva, pričom za porušenie tohto nariadenia môžu vinníci skončiť až na rok za mrežami. V sobotu to uviedol tamojší politik Bambang Wuryanto.

Nový zákon sa bude po schválení vzťahovať nielen na občanov Indonézie, ale aj na cudzincov. Na udelenie trestu za cudzoložstvo však bude potrebné, aby bola na takýto akt oficiálne podaná sťažnosť. V prípade manželských zväzkov bude osobou oprávnenou na podanie sťažnosti manželka alebo manžel, v prípade slobodných ľudí sa môžu sťažovať ich rodičia.

Zakázané bude i partnerské spolužitie pred sobášom. Tí, ktorí budú z takéhoto spolužitia usvedčení, môžu dostať trest odňatia slobody až na šesť mesiacov. Návrh zákona mal byť podľa pôvodného plánu schválený ešte v roku 2019. V krajine to však vyvolalo protesty, na ktorých sa zúčastnili desaťtisíce ľudí. Na ich rozohnanie polícia používala slzotvorný plyn a vodné delá.

Podobne prísne zákony týkajúce sa vzťahov a pohlavného styku však nie sú v niektorých častiach prevažne moslimskej Indonézie ničím neobvyklým. V provincii Aceh tamojší predstavitelia striktne uplatňujú islamské právo a trestajú ľudí za pitie alkoholu, hranie hazardných hier a stretávanie sa s osobami opačného pohlavia.

11. mája 2024, 9:30 Čas čítania 8:23 Hollywoodskej hviezde ako 15-ročnej vykrúcali prsty, aby lepšie zahrala sex vo filme. Ako Hollywood zarába na nahých deťoch? Hollywoodskej hviezde ako 15-ročnej vykrúcali prsty, aby lepšie zahrala sex vo filme. Ako Hollywood zarába na nahých deťoch?

V roku 2021 v Acehu susedia nahlásili úradom dvoch mužov, ktorí mali pohlavný styk. Každý z nich dostal od policajtov 77 rán bičom. V ten istý deň polícia zbičovala i dvoch mužov, ktorých pristihla pod vplyvom alkoholu.

Domov
Zdieľať
Diskusia