Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
1. decembra 2022, 6:37
Čas čítania 0:43

Zelenskyj poslal Muskovi tvrdý odkaz. Pozval ho na Ukrajinu, aby naživo videl spúšť po ruskej armáde

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Musk na začiatku októbra otvoril na sociálnej sieti Twitter hlasovanie o svojom bizarnom návrhu uzatvorenia mieru medzi Moskvou a Kyjevom.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v stredu kritizoval amerického miliardára a podnikateľa Elona Muska za návrh údajnej mierovej dohody na ukončenie vojny na Ukrajine a pozval ho na návštevu svojej vojnou zmietanej krajiny.


Musk na začiatku októbra otvoril na sociálnej sieti Twitter hlasovanie o svojom návrhu uzatvorenia mieru medzi Moskvou a Kyjevom. Navrhol natrvalo ponechať polostrov Krym Rusku, usporiadanie nového hlasovania pod záštitou OSN v štyroch okupovaných oblastiach na východe Ukrajiny a neutrálny status Ukrajiny.

Elon Musk.
Zdroj: Youtube/XPrize


„Myslím si, že buď naňho má niekto vplyv, alebo si nejakým spôsobom vyvodzuje závery sám,“ povedal Zelenskyj prostredníctvom videospojenia k účastníkom konferencie DealBook organizovanej denníkom The New York Times.


„Ak chcete pochopiť, čo tu Rusko urobilo, príďte na Ukrajinu a uvidíte to na vlastné oči. A potom nám poviete, ako túto vojnu ukončiť, kto ju začal a kedy ju možno ukončiť,“ odkázal Muskovi ukrajinský prezident.


Musk v októbri oznámil, že jeho spoločnosť SpaceX bude naďalej financovať satelitnú internetovú službu Starlink na Ukrajine, a to aj napriek tomu, že na tom prerába. Musk sa takto vyjadril po tom, ako naznačil, že tento projekt už nebude schopný ďalej financovať.

Domov
Zdieľať
Diskusia