Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
24. novembra 2022, 21:07
Čas čítania 0:38

Klimatickí aktivisti na niekoľko hodín zablokovali berlínske letisko. K vzletovej dráhe bol prilepený aj 70-ročný dôchodca

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Policajti aktivistov objavili v časti letiska, ktorá nie je prístupná verejnosti.

Nemeckí klimatickí aktivisti sa vo štvrtok prilepili k pristávacej dráhe na Letisku Willyho Brandta Berlín-Brandenbursko. Prevádzka letiska bola na takmer dve hodiny prerušená.


Policajti demonštrantov objavili v časti letiska, ktorá nie je prístupná verejnosti, uviedla berlínska polícia. Dodala, že niektorí aktivisti boli prilepení k asfaltu.


K činu sa na sociálnej sieti Twitter prihlásila nemecká klimatická skupina Posledná generácia, ktorá vo štvrtok vyzvala verejnosť, aby prestala využívať leteckú dopravu.

„Jedno bohaté percento populácie je zodpovedné za približne polovicu emisií skleníkových plynov súvisiacich s leteckou dopravou,“ uviedla skupina vo vyhlásení. Dodala, že medzi aktivistami bol aj 70-ročný muž.


Hovorca letiska povedal, že aktivisti vstúpili na letisko v popoludňajších hodinách cez dva rôzne vchody. Nešpecifikoval, koľko letov tento protest obmedzil.

Domov
Zdieľať
Diskusia