Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
24. novembra 2022, 10:12
Čas čítania 1:00

70 % Kyjeva stále nemá po včerajšom bombardovaní Rusmi elektrinu

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Počas útokov na hlavné mesto zahynuli minimálne 4 ľudia.

Po stredajšej vlne útokov na Ukrajinu je bez dodávok elektriny stále 70 % územia Kyjeva. Uviedol to primátor Vitalij Kličko, ktorý na Telegrame ubezpečil, že energetici vyvíjajú maximálne úsilie, aby obnovili dodávky elektriny v plnom rozsahu. Upozornil však, že výsledok bude závisieť od obnovenia rovnováhy v energetickom systéme celej Ukrajiny.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vo svojom nočnom príhovore potvrdil, že stredajšie útoky mali najzávažnejšie dôsledky práve pre Kyjev. Šéf civilno-vojenskej správy Kyjevskej oblasti Olexij Kuleba uviedol, že ruská armáda v stredu zasiahla niekoľko objektov kritickej infraštruktúry. V Kyjeve boli zatiaľ obnovené dodávky vody len na ľavom brehu rieky Dneper. Situácia na pravom brehu by sa mala vrátiť do normálu v priebehu dopoludnia.

10. augusta 2023, 14:16 Čas čítania 0:44 Pýtali sme sa Slovákov, kto začal vojnu na Ukrajine (Reportáž) Pýtali sme sa Slovákov, kto začal vojnu na Ukrajine (Reportáž)

Zásah dostalo aj niekoľko výškových budov na kyjevskom predmestí Vyšhorod a predmestie Čabany ležiace západne od hlavného mesta. Kuleba neskôr spresnil, že vo Vyšhorode zahynuli štyria ľudia a 27 osôb vrátane štyroch detí utrpelo zranenia.


Počas mimoriadneho zasadnutia Bezpečnostnej rady OSN Volodymyr Zelenskyj označil útoky na energetickú sieť za zločin proti ľudskosti a žiadal pre Rusko tvrdú reakciu, stály ruský predstaviteľ pri OSN Vasilij Nebenzia vo svojom príspevku uviedol, že tieto „vysoko presné údery“ sa zameriavajú výlučne na „infraštruktúru, ktorá sa používa na zásobovanie ukrajinských jednotiek“.

Domov
Zdieľať
Diskusia