hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Nachádzaš sa na REFRESHER NEWSNa spravodajskom webe, kde nájdeš správy modernej generácie. Ak chceš prejsť na lifestylový obsah, klikni sem.
Šport - Slovensko

NHL: Dostáva Juraj Slafkovský málo priestoru na ľade? Po troch zápasoch má odohratých 32 minút

Zatiaľ čo má Juraj Slafkovský priemerný čas na ľade na úrovni 10 minút, v prípade Erika Černáka je to dvojnásobok.

Ivan Koribanič
16. 10. 2022 9:09 Čas čítania: 0:52
Zdieľať Zdieľať článok
Zdroj: Gettyimages/Minas Panagiotakis-Stringer
Odoberať newsletter REFRESHERu
10 najlepších člankov Refresheru, raz za týždeň. Ak ťa emaily prestanú baviť, tak ich kedykoľvek zrušíš. Zadaním emailu súhlasíš s podmienkami portálu.
0
16. 10. 2022 9:09
Čas čítania: 0:52

16. október 2022, 9:09

Juraj Slafkovský odohral v noci svoj tretí zápas v NHL. Tentoraz si v drese Montrealu zmeral sily proti Washingtonu Capitals, za ktorý hrá ďalší Slovák, obranca Martin Fehérváry.

Montreal prehral 3 : 1 a ide o druhú prehru v rade. Zatiaľ čo Martin Fehérváry zápas odohral v prvej formácii, Juraj Slafkovský v tretej. V zápase mal jednu gólovú šancu, svoju príležitosť však nepremenil.

V Montreale je aktuálnou otázkou, či dostáva Juraj Slafkovský dostatok priestoru na ľade. Za tri zápasy odohral podľa NHL dokopy 32 minút a 12 sekúnd. Konkrétne v zápase proti Washingtonu to bolo 12 minút a 41 sekúnd, v zápase proti Detroitu 9 minút a 37 sekúnd a proti Torontu 10 minút a 34 sekúnd.

Anketa:Zobraziť výsledky >Skryť výsledky >
Mal by dostávať Juraj Slafkovský viac priestoru na ľade?
Áno, iba tak získa potrebné skúsenosti.Nie, čas na ľade si musí zaslúžiť.Hlasovať
Áno, iba tak získa potrebné skúsenosti.67%
Nie, čas na ľade si musí zaslúžiť.33%

Na porovnanie, Martin Fehérváry odohral v súboji so Slafkovským 19 minút a 41 sekúnd. V predchádzajúcich dvoch zápasoch strávil na ľade vyše 18 minút.

V noci hrali aj ďalší Slováci – Pavol Regenda, Tomáš Tatar a Erik Černák. Všetci so svojimi klubmi prehrali a ani jeden si nepripísal gól alebo asistenciu. Herné časy sa v prípade Tomáša Tatara pohybujú v priemere na 15 minútach za zápas. Erik Černák odohrá počas zápasu vyše 20 minút a Pavol Regenda má „ice time“ na úrovni vyše 10 minút na zápas.

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Náhľadový obrázok: Gettyimages/Minas Panagiotakis-Stringer