Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Daniel Mikolášik
15. septembra 2022, 14:14
Čas čítania 0:56

Zakladateľ módnej značky Patagonia sa vzdal spoločnosti v prospech Zeme. Všetky zisky poputujú na boj proti klimatickej kríze

Kategória:
Móda
Uložiť Uložené

Známu značku v hodnote tri miliardy dolárov odteraz vlastní planéta Zem.

Zakladateľ módnej značky s outdoorovým oblečením Patagonia a miliardár Yvon Chouinard sa vzdal svojej spoločnosti v prospech planéty Zem a odovzdal ju charitatívnej organizácii. Podľa novej vlastníckej štruktúry tak akýkoľvek zisk, ktorý sa nebude investovať späť do podniku, bude použitý na boj proti klimatickým zmenám, informuje BBC.

Chouinard tvrdí, že ide o približne 100 miliónov dolárov ročne podľa aktuálneho zisku. „Je to už pol storočia, čo sme začali experimentovať so zodpovedným podnikaním. Ak máme mať nádej, že za päťdesiat rokov bude planéta prekvitať, vyžaduje to, aby sme všetci robili všetko, čo je v našich silách, s využitím zdrojov, ktoré máme. Ako podnikateľský líder, ktorým som nikdy nechcel byť, sa o to snažím,“ napísal v oficiálnom liste.

 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Patagonia (@patagonia)

Značku, ktorá predáva turistické a iné outdoorové oblečenie vo viac ako desiatich krajinách sveta, odteraz prakticky vlastní planéta Zem. Práve Zem je podľa slov miliardára jediným akcionárom. „Všetky zisky budú natrvalo smerované na našu misiu – zachrániť našu domovskú planétu,“ uviedol. So záchranou planéty to vraj myslí „smrteľne vážne“. 

14. apríla 2024, 9:30 Čas čítania 4:51 Chiara Ferragni: jedna z najvplyvnejších influenceriek na svete prichádza o reputáciu. Koľko si pýta za jeden príspevok? Chiara Ferragni: jedna z najvplyvnejších influenceriek na svete prichádza o reputáciu. Koľko si pýta za jeden príspevok?

„Napriek jej nesmiernosti nie sú zdroje Zeme nekonečné a je jasné, že sme prekročili jej hranice,“ povedal miliardár. „Namiesto získavania hodnoty z prírody a jej premeny na bohatstvo využívame bohatstvo, ktoré Patagonia vytvára, na ochranu zdroja,“ dodal.

Značka má hodnotu približne tri miliardy dolárov. Spoločnosť Chouinard založil v roku 1973 a svoj biznis rozbehol tým, že predával ručne kované horolezecké vybavenie.

Yvon Chouinard patagonia
Zdroj: Propagačný materiál Patagonia
Domov
Zdieľať
Diskusia