MS v hokeji 2022: Finsko vybojovalo zlato! Kanadu porazilo 4:3 po prodloužení

Zdroj: TASR/AP
ŠPORT

Vítězem letošního hokejového mistrovství světa se stalo Finsko.

Hokejové mistroství světa vyvrcholilo v neděli finálovým zápasem mezi domácím Finskem a Kanadou, která obhajovala svůj titul z minulého roku. Bylo to drama až do konce poslední třetiny, kdy Kanaďané, kteří nejprve vedli a pak o vedení přišli, srovnali náskok Finů a šlo se do prodloužení, kde vítězný gól trefil Fin Manninen.

kanada
Zdroj: ČTK/imago sportfotodienst/IMAGO/Jussi Nukari

První třetina zápasu nabídla bezgólový stav a skóre zápasu otevřel až ve druhé třetině z přesilovky Kanaďan Cozens, který svůj tým přiblížil k obhajobě titulu. Ve třetí třetině obhájci z loňského šampionátu však o vedení přišli díky trefám Fina Granlunda, který nejprve srovnal a následně dalším gólem poslal domácí do vedení. Skóre následně ještě na 3:1 navýšil Armia.

Kanaďané se ale nevzdávali bez boje. Vedení Finska na 3:2 snížil Whitecloud a těsně před koncem na 3:3 srovnal Comtois. Po konci dramatické základní hrací doby se tak muselo prodlužovat. V prodloužení se nakonec trefil Fin Manninen, který tak rozhodl zápas a Finsko se stalo vítězem celého šampionátu. Obhajující Kanada si odváží stříbrné medaile.

finsko

Třetí místo na mistroství světa vybojovala Česká republika, která v neděli porazila výběr Spojených států 8:4. Američané se sice v první třetině dostali do vedení, které si udrželi i ve druhé třetině, nicméně v poslední třetině se český tým postaral o fantastický obrat a vystřílel si bronzovou medaili.