Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
25. mája 2022, 16:26
Čas čítania 0:52
Ivan Koribanič

Bratislavskí policajti namerali vodiča, ktorý na „Miničku” uháňal rýchlosťou 215 kilometrov za hodinu. Pokutu zaplatil na mieste

Bratislavskí policajti namerali vodiča, ktorý na „Miničku” uháňal rýchlosťou 215 kilometrov za hodinu. Pokutu zaplatil na mieste
Zdroj: FB/Polícia SR
NEWS POLÍCIA SR
Uložiť Uložené

Nejde pritom o jediný prípad prekračovania rýchlostí za uplynulé dni.

Polícia na svojom Facebooku informuje, že počas uplynulých dní eviduje na diaľnici D2 rýchlostné rekordy.

Jednému z nich, s názvom „Minižihadlo uháňalo diaľnicou“, venovali špeciálnu pozornosť. Hliadka dopravnej polície namerala vozidlo značky Mini. To údajne v smere do Bratislavy uháňalo rýchlosťou až 215 km/h.

„Za rýchlu jazdu bol 45-ročný priestupca riešený v blokovom konaní a policajti mu uložili blokovú pokutu, ktorú na mieste zaplatil,” dodáva polícia.

Prekročenie rýchlosti v obci o 50 km/h a mimo obce o 60 km/h sa podľa novely cestného zákona definuje ako porušenie pravidiel cestnej premávky závažným spôsobom, píše Pravda.

Zjednodušene povedané, ak sa šofér takéhoto priestupku dopustí počas 12 mesiacov trikrát, čaká ho doškoľovací kurz v autoškole, preskúšanie odbornej spôsobilosti či preskúmanie zdravotnej alebo psychickej spôsobilosti. To zároveň nič nemení na tom, že sa vodič nevyhne ani opakovaným pokutám od 250 do 800 eur. V riadnom konaní je to od 500 do 1 000 eur.

Týmto apelujeme na všetkých vodičov, aby sa počas šoférovania maximálne sústredili na vedenie vozidla. Zároveň aby pritom dodržiavali maximálnu povolenú rýchlosť. Tá predstavuje v obci 50 km/h, mimo obce 90 km/h a na diaľnici 130 km/h.

Rýchlosť však nie je jediný aspekt, ktorý môže v prípade porušovania zabíjať. Medzi ďalšie príčiny dopravných nehôd patrí napríklad používanie mobilu za volantom.

Ak si svedkom porušovania dopravných predpisov, neváhaj kontaktovať políciu na čísle 158.
Domov
Zdieľať
Diskusia