Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Tento článok je vytvorený v rámci mediálnej spolupráce so spoločnosťou TV Markíza.
8. novembra 2021, 13:30
Čas čítania 3:55
Jana Mikysová

Matúš Kolárovský prezradil, prečo neplánuje ísť na vysokú školu a ako sa mu hralo v Pánovi profesorovi

FILMY A SERIÁLY PÁN PROFESOR YAEL
Uložiť Uložené

V dnešnej časti Pána profesora hrá Matúš Hassana, zanieteného futbalistu. Prezradil nám, čo má so seriálovou postavou spoločné.

V dnešnej časti Pána profesora uvidíš už celkom známu tvár – Matúša Kolárovského, ktorý hrá Hassana v úplne novej podobe. Hassan sa totiž vo veľkom venuje futbalu a snaží sa to dotiahnuť veľmi ďaleko hlavne kvôli svojmu dedkovi, ktorého si zahrá Marián Slovák. Ako sa Matúšovi hralo so skúseným hercom, čo sa mu na natáčaní Pána profesora páčilo najviac a prečo nejde na vysokú aj vzhľadom na svojich fanúšikov? 

pán profesor, tv markíza
Zdroj: TV Markíza

V seriáli sa objaví známy herec aj bývalý futbalista

Hassana v dnešnej časti Pána profesora uvidíme ako nadaného futbalistu, ktorý by sa rád dostal do nejakého vychyteného klubu. Niekedy trénuje už aj na úkor školy, a tak to pre neho nie je úplne jednoduchá situácia. Matúš pre Refresher prezradil, že v istom momente bolo pre neho jednoduché vžiť sa do svojej roly, keďže sa sám popri štúdiu na gymnáziu venoval modelingu, hudbe a boxu.


„K futbalu mám blízky vzťah, hrával som ho celkom často, k športom som mal vždy blízko. Keď som však boxoval alebo hrával, snažil som sa dostať do reprezentácie a poznám tie pocity, keď človeka niekam nevyberú alebo má pocit, že robí všetko a nie je taký dobrý ako jeho konkurencia,“ opisuje Matúš, ktorý dodáva, že byť na pár dní futbalistom bolo super. „Teším sa, ako to ľudia prijmú.“ 

Matúš Kolárovský s hercom Mariánom Slovákom.
Matúš Kolárovský s hercom Mariánom Slovákom. Zdroj: TV Markíza

Známy a skúsený herec Marián Slovák hrá v tomto diele Hassanovho dedka. Matúš nám potvrdil, že sa mu s ním hralo veľmi dobre a nemožno o tom ani trochu pochybovať, keďže, ako sám potvrdil, je veľký profesionál. Okrem neho sa však v dnešnej epizóde objaví aj bývalý futbalista Filip Šebo. Matúš stretnutie s ním v seriáli opísal slovami: „Ako fanúšikovi futbalu sa mi nič lepšie nemohlo stať.“ 

pán profesor, tv markíza
Zdroj: TV Markíza

Tretiu sériu Pána profesora si užívajú na 100 % 

Matúš nám prezradil, že natáčanie tretej série Pána profesora si on aj jeho kolegovia obzvlášť užili, keďže ich čaká maturita a v seriáli sa už pravdepodobne neobjavia. „Snažili sme sa pracovať na 100 % a na druhej strane sme sa snažili užiť si to a možno odísť s veľkou parádou.“ Natáčanie opisuje ako veľmi úsmevné a príjemné a zároveň dodáva, že keď dotočili poslednú scénu, bolo im to všetkým poriadne ľúto. 

Keďže nie je profesionálny herec, zaujímalo nás, či vníma nejaký svoj posun od prvej série. Najviac vraj pozoruje, že sa nielen on, ale aj ostatní už vedeli lepšie orientovať, čoraz lepšie poznali svoje texty alebo detaily, ako napríklad kde sa majú postaviť, aby nezakrývali kameru. „Ja osobne nevnímam, že by som sa nejak zlepšil, ale som vďačný, že ma chválili ľudia zo štábu. A minule ma pochválil aj môj výborný herecký kolega Marek Lupták, čo ma veľmi potešilo, keďže on je veľmi kvalitný herec.“ 

Prezradil nám aj, že vždy bolo pre neho najťažšie hrať scény, kde mal byť smutný. So smiechom potvrdzuje, že sa mu lepšie hrá nasilu šťastného než smutného. 

pán profesor, tv markíza
Zdroj: TV Markíza

Na vysokú školu sa nechystá

Matúš začal hrať v seriáli Pán profesor, keď ešte navštevoval gymnázium. Vtedy o tomto období hovoril, že nebolo úplne jednoduché, keďže sa primárne venoval aj modelingu, športu, hudbe a natáčaniu. „Veľa ľudí o mne nevie, že som veľa školy vymeškával aj kvôli športu a mával som veľa vymeškaných hodín,“ hovorí. Dnes už má školu doštudovanú, a preto nás zaujímalo, aké sú jeho ďalšie plány.

„Rozmýšľal som nad tým, že by som išiel na vysokú školu, ale potom sa mi teda s veľkým šťastím, za čo ďakujem všetkým svojim fanúšikom, podarilo spraviť jednu z veľmi počúvaných pesničiek. Vyletelo to do takých rozmerov, až som si povedal, že dávať energiu do ešte niečoho a nedávať ju do toho, čo má pre mňa momentálne najväčší zmysel, by bolo veľmi smutné.“ Dodáva, že cíti potrebu naskočiť na tento vlak, keďže sa obáva, že neskôr by mohol ľutovať, ak by to neurobil. Potvrdil však, že ak by dostal ponuku účinkovať v seriáli, určite by ju rád prijal

Na skladbu Rosseta Stone počúva pozitívnu spätnú väzbu

K tretej sérii Pána profesora Matúš spolu s Martinom Klinčúchom vytvoril pesničku Rosetta Stone, ktorá má na Youtube viac ako 80-tisíc pozretí a viacero pozitívnych komentárov. Zaujímalo nás, ako to vníma Matúš. „Sú to prevažne pozitívne ohlasy, za čo vďačíme aj Markíze, ktorá nám dala voľnú ruku, a určite vďačím aj Martinovi. Je to primárne jeho pesnička a mňa prizval na feat. Veľmi sa mi páči, že si Pán profesor drží svoju autenticitu a dovolili nám vytvoriť takúto pesničku.“ Matúš pre Refresher zároveň potvrdil, že fanúšikovia jeho tvorby s Martinom sa v budúcnosti môžu tešiť na nejakú spoločnú skladbu

Kto sú jeho hudobné vzory?

Chalani pesničku odpremiérovali na markizáckej oslave 25. narodenín po vystúpení Separa, čo Matúš označil za jeden zo svojich splnených cieľov, keďže Separ je jeho vzorom nielen po hudobnej stránke. „Chcel by som však vyzdvihnúť mladých ľudí, ktorí to robia veľmi dobre, napríklad Wen, ktorý má podľa mňa veľmi fresh sound a vždy sa teším, keď niečo nové vydá. Rovnako je super The Curly Simon, veľmi šikovný chalanisko, ktorý robí super hudbu,“ hovorí s tým, že sú to ľudia, ktorých obdivuje, rád ich sleduje a počúva, a so smiechom dodáva, že by s nimi bol rád aj kamoš.  

pán profesor, tv markíza
Zdroj: TV Markíza

Keďže texty jeho piesní bývajú dosť rôznorodé, zaujímalo nás, čo ho inšpiruje pri tvorbe. Matúš pre Refresher prezradil, že sú to rôzne životné situácie, z ktorých sa potrebuje vypísať. Dodáva však, že primárne sú to ženy. „Je to hlavne nejaká tá moja múza v podobe ženy. Vždy sa mi o tom píše dobre, tak ľahko. A je to niečo, čo je pre mňa a ľudí v mojom veku veľmi aktuálne a zároveň je to všetko, čím istým spôsobom žijem.“ Matúš na záver dodáva, že všetkým čitateľom praje, aby sa mali dobre, a vraj sa môžu tešiť na jeho decembrové EP

A ako to Matúšovi v role Hassana pôjde v dnešnej časti Pána profesora, si budeš môcť pozrieť už dnes o 20.30 h na TV Markíza. Ak sa ti nechce čakať, stačí pár kliknutí na VOYO a môžeš pozerať hneď. 

Domov
Zdieľať
Diskusia