Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
9. júla 2021, 9:21
Čas čítania 0:44
Viktor Kniš TASR

Slovenskom sa preženie supercelárna búrka, ktorá môže produkovať väčšie krúpy. Toto sú miesta, kde si treba dávať pozor

NEWS POČASIE
Uložiť Uložené

Portál iMeteo predikuje príchod tzv. supercelárnych búrok na niektorých územiach.

Slovenský hydrometeorologický ústav upozorňuje, že počas piatka sa takmer na celom území Slovenska môžu vyskytnúť búrky. Vydal preto výstrahy prvého stupňa. Naďalej platí aj výstraha pred vysokými teplotami na východe krajiny. 


Výstrahy pred búrkami platia pre všetky kraje do 18.00 h s výnimkou Košického a Prešovského kraja, kde platí výstraha až do 21.00 h. SHMÚ upozorňuje aj na pravdepodobnosť búrok s krúpami. „S búrkami môžu byť spojené krátkodobé, ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 až 40 milimetrov a nárazy vetra rýchlosť 65 až 85 kilometrov za hodinu,“ píše ústav na svojom webe.

Odporúčané
Billie Eilish prišiel zazvoniť muž, ktorý tvrdil, že je satan. V 17 rokoch si kúpila tajný dom za 6 miliónov Billie Eilish prišiel zazvoniť muž, ktorý tvrdil, že je satan. V 17 rokoch si kúpila tajný dom za 6 miliónov 9. júla 2021, 7:50

Portál iMeteo predikuje príchod tzv. supercelárnych búrok na niektorých územiach. „Intenzívne búrky hrozia predovšetkým počas popoludnia v oblasti stredného Slovenska a na Spiši či v Gemeri, kde sa môžu sformovať aj supercelárne búrky, ktoré môžu produkovať väčšie krúpy,“ píše iMeteo.

Zároveň SHMÚ upozorňuje aj na možný prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov, napríklad stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatápanie pivníc, podchodov, podjazdov.


Pre viaceré okresy Košického a Prešovského kraja vydal SHMÚ výstrahu pred vysokými teplotami. Tie môžu v tejto oblasti dosiahnuť ojedinele až 33 stupňov Celzia. Výstraha platí od 13.00 h do 18.00 h.

Domov
Zdieľať
Diskusia