Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
Adam Novosad
4. marca 2021, 13:12
Čas čítania 1:02

Toto sú najúspešnejšie ženy v slovenskom biznise. Miliardové obraty, stámiliónové zisky, ale aj šikovné startupistky

Kategória:
News
Uložiť Uložené

Magazín Forbes zostavil rebríček najúspešnejších podnikateliek, manažérok aj startupistiek na Slovensku.

Tieto ženy dominovali v slovenskom biznise. Magazín Forbes zostavil rebríček najúspešnejších slovenských podnikateliek,manažérok aj startupistiek, ktorých spoločnosti ročne dosahujú tržby v miliardách či stovkách miliónov eur. Aj keď zastúpenie žien vo vedení slovenských firiem stále neprevažuje oproti mužom, v krajine podľa Forbes máme množstvo šikovných odborníčok na biznis.

4. marca 2021, 7:51 Čas čítania 0:53 Igor, choď už spať, odkazovalo premiérovi Zomri. Premiér Matovič napriek tomu pred polnocou sľúbil deň dobrých prekvapení Igor, choď už spať, odkazovalo premiérovi Zomri. Premiér Matovič napriek tomu pred polnocou sľúbil deň dobrých prekvapení

Na čele podnikateliek sa usadila Mária Blašková, ktorá ako spolumajiteľka vedie firmy Moravia Steel a Minerfin s tržbami cez 2,85 miliardy eur. Čistý zisk? Až 180 miliónov eur, pričom obidve z týchto firiem sa zameriavajú najmä na hutníctvo a spracovanie kovov.

Medzi manažérkami najlepšie obstála  Timea Reicher ako členka predstavenstva a riaditeľka maloobchodu spoločnosti Slovnaft, ktorá dosiahla tržby 3,7 miliardy a zisk 46 miliónov eur. V tomto prípade však, samozrejme, Reicher ako manažérka nemá spoluvlastnícky podiel. Žien na vrcholných manažérskych pozíciách podľa Forbes dokonca ubúda.

Najúspešnejšou startupistkou sa stala Uršuľa Králová z firmy Bloomreach, ktorú zrejme verejnosť pozná pod predchádzajúcim názvom Exponea. Králová v nej pôsobí ako “Chief people officer” a firma dostala investíciu vo výške 35 miliónov eur.

Ilustračné fotografia.
Ilustračné fotografia. Zdroj: Unsplash/Roman Synkevych

V rebríčku najúspešnejších podnikateliek sa objavili mená ako Hilda Némethová z Med-Art či Adriána Borutová z Niké, ale nechýba ani Tatiana Ondrejková ako spoluzakladateľka cestovnej kancelárie Pelikán. Top manažérky dopĺňa na druhom mieste rebríčka Eva Jurkovičová zo Schaeffler Slovensko spolu so Silviou Gaálovou z U. S. Steel Košice, ale najznámejšie mená zrejme človek nájde medzi startupistkami.

26. februára 2024, 17:00 Čas čítania 0:33 KVÍZ: Cestenice, úhrabky či demikát. Uhádneš, ktoré tradičné slovenské jedlá sa skrývajú pod týmito názvami? KVÍZ: Cestenice, úhrabky či demikát. Uhádneš, ktoré tradičné slovenské jedlá sa skrývajú pod týmito názvami?

Uršule Královej robia spoločnosť v rebríčku startupistiek spoluzakladateľka populárnej značky GymBeam Mária Cicmanová na piatom mieste, ale aj Andrea Zahurancová ako spoluzakladateľka spoločnosti Eyerim. Na druhom mieste medzi startupistkami skončila Andrea Žitná z Elvie a na treťom zase Lucia Kubinská z Algolia.

Domov
Zdieľať
Diskusia