Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
11. februára 2021, 21:03
Čas čítania 1:28
Adam Novosad

Vašečka z OĽaNO odmieta, aby transrodovým ľuďom školy nanovo vydávali vysvedčenie po zmene mena v dokladoch

NEWS BRANISLAV GRÖHLING ŠKOLSTVO
Uložiť Uložené

V novele školského zákona sa poslancovi Richardovi Vašečkovi nepozdáva údajné pretláčanie gender ideológie.

Poslanec najsilnejšej vládnej strany OĽaNO Richard Vašečka, ktorý šéfuje aj parlamentnému školskému výboru, sa dostal do konfliktu s ministrom školstva. Vraj sa doteraz vedeli dohodnúť medzi sebou súkromne, ale teraz „narazili na zásadný rozpor, ktorý sa nedá vyriešiť len medzi štyrmi očami“.

Vašečkovi sa nepáči, že v novele školského zákona minister Branislav Gröhling umožňuje aj transrodovým osobám po zmene mena v dokladoch, a teda aj úradného pohlavia, požiadať o opätovné vydanie maturitného vysvedčenia alebo výučného listu. 

 

MÁM ZÁSADNÚ VÝHRADU K NOVELE ŠKOLSKÉHO ZÁKONA Napriek tomu, že s pánom ministrom školstva vedieme od volieb korektný...

Posted by Richard Vašečka on Monday, February 8, 2021

„Teda napríklad, aby škola musela na požiadanie vydať maturitné vysvedčenie so ženským menom niekomu, kto školu absolvoval ako chlapec, alebo naopak,“ sťažuje sa Vašečka. V poslaneckom klube OĽaNO pôsobí ako súčasť Kresťanskej únie, a tak vyhlásil, že takéto zmeny rozhodne nepodporí.

Domov
Zdieľať
Diskusia