Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
16. januára 2021, 16:04
Čas čítania 1:13
Adam Novosad

Antigénové testy v Harmanci ukázali 46 % pozitívnych prípadov, kontrolné PCR testy nula. Muselo ísť o anomáliu, hovoria odborníci

NEWS SLOVENSKO
Uložiť Uložené

Harmanecké papierne pretestovali svojich zamestnancov s prvotne prekvapivým výsledkom.

Aktualizované 17:30 o vyjadrenie Igora Matoviča.

Množstvo súkromných firiem nechalo v posledných dňoch otestovať svojich zamestnancov na koronavírus, aby predišli zbytočnému šíreniu vo fabrikách. Antigénové testovanie zorganizovali aj v Harmaneckých papierňach, kde pred viac ako týždňom otestovali takmer dve stovky zamestnancov s hrozivým výsledkom. Až 46 percent z nich sa ukázalo ako pozitívnych, upozorňuje Denník N.

Odporúčané
Počet nových prípadov pomaly klesá. Na plošnom testovaní sa ľudia zbytočne nakazia, lockdown treba predĺžiť, hovoria analytici Počet nových prípadov pomaly klesá. Na plošnom testovaní sa ľudia zbytočne nakazia, lockdown treba predĺžiť, hovoria analytici 16. januára 2021, 10:44

Dohromady otestovali 173 ľudí, z ktorých 80-tim vyšli pozitívne výsledky. Papierne tak týchto pozitívnych zamestnancov poslali na PCR testovanie, ktoré všetkých prekvapilo.

Domov
Zdieľať
Diskusia