Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
12. apríla 2020, 15:32
Čas čítania 0:42
Vl Mi

Domov sociálnych služieb v Pezinku má klientku s COVID-19. Zariadenie s vyše 120 ľuďmi preto musí byť v karanténe

NEWS SLOVENSKO
Uložiť Uložené

Výskyt nového koronavírusu potvrdili u klientky v sobotu popoludní.

Domov sociálnych služieb a zariadenie pre seniorov na Hrnčiarskej ulici v Pezinku je od soboty (11. 4.) v karanténe z dôvodu potvrdenia ochorenia COVID-19 u jedného z klientov, informovala vedúca tlačového oddelenia Bratislavského samosprávneho kraja Veronika Beňadiková.


Výskyt nového koronavírusu bol podľa Beňadikovej u klientky potvrdený v sobotu popoludní a testmi preto bezodkladne prejdú všetci klienti a zamestnanci zariadenia. „O klientov sa momentálne stará 22 zamestnancov, ktorí sú takisto v zariadení a ostávajú v karanténe,“ spresnila Beňadiková s tým, že zariadenie bude v najbližších dňoch naďalej fungovať s 22 opatrovateľmi a ošetrovateľmi, ktorí v ňom budú 24 hodín a prespávať budú v izolačných izbách.

Odporúčané
Igor Matovič sa vracia k slovu blackout. Kto chce otvoriť obchody, nemá štipku zdravého rozumu, hovorí Igor Matovič sa vracia k slovu blackout. Kto chce otvoriť obchody, nemá štipku zdravého rozumu, hovorí 12. apríla 2020, 14:02


Beňadiková tiež informovala, že v domove sociálnych služieb, v ktorom sa momentálne nachádza 100 klientov, sú aj naďalej dodržiavané prísne hygienické predpisy a klienti aj zamestnanci si priebežne merajú teplotu. V zariadení tiež naďalej funguje kuchyňa a výdaj stravy - zamestnanci kuchyne s nakazenou klientkou neprišli do kontaktu.


Bratislavský samosprávny kraj do zariadenia v nedeľu ráno podľa Beňadikovej dodal respirátory a ochranné obleky, je v kontakte aj s vedením mesta Pezinok a všetky ďalšie kroky sú medzi nimi koordinované.

Domov
Zdieľať
Diskusia