Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Sobota 7. 12. 2019 meniny má Ambróz

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
24
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Zaujímavosti
24
Viktor Kniš
8. november 2019, 13:23

Slovenka poslala do Afriky 60-tisíc eur v domienke, že zdedila skoro 7 miliónov, no musí zaplatiť právne poplatky. Išlo o podvod

Slovenská polícia informuje o vyšetrovaní podvodu, v rámci ktorého žena z prešovského kraja prišla o desaťtisíce eur.

Viktor Kniš
8. november 2019, 13:23

 Slovenská polícia na Facebooku upozorňuje všetkých používateľov, aby si dávali pozor na podvodníkov, ktorí kontaktujú ľudí prostredníctvom internetu a tvrdia im, že zdedili peniaze. Žiaľ, informácie sa dozvedáme na príklade poškodenej Slovenky, ktorá poslala zlodejom 60-tisíc eur. Sľubovali jej, že keď zaplatí všetky právne poplatky, dostane 7,5 milióna dolárov, ktoré zdedila v Afrike. 

 

„Od začiatku roka 2018 do októbra 2019 páchateľ prostredníctvom internetu kontaktoval poškodenú s tým, že je právny zástupca po poručiteľke, ktorá tragicky zahynula a v banke, v africkom Togu zanechala 7,5 milióna amerických dolárov,“ píše polícia na sociálnej sieti. 

 

Poškodená z Prešovského kraja kvôli vidine zisku poplatky zaplatila prostredníctvom Western Union, postupne jej však došlo, že niečo nie je v poriadku. 

 

 

 Vyšetrovateľ síce v prípade vedie trestne stíhanie za zločin podvodu a páchateľovi hrozí 3 až 10 rokov vo väzení, je ale otázne, nakoľko je možné zlodejov v podobných prípadoch vypátrať. 

 

Tento prípad by mal byť pre každého ponaučením, keďže podobné e-maily o dedičstve sa môžu dostať do schránky každého z nás. V prvom rade, je veľmi malá pravdepodobnosť, že by ti niekto chcel dať milióny len tak, podozrivá je tiež skutočnosť, že najprv musí poslať peniaze ten, kto zdedil veľký obnos. Spoznať môžeme podvodníkov napríklad aj tak, že komunikujú prostredníctvom Google prekladača. 

 

 

Zdroj: facebook.comNáhľadový obrázok: unsplash.com Tagy: Slovensko, Afrika, polícia, podvod
Ohodnoť článok
14
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
News
Piatok 6. 12. 2019
21:51
Vláda pošle na účet mesta Prešov milión eur. Rodiny sú v šoku, ešte nevedia, že sa nebudú mať kam vrátiť, hovorí premiér Vláda pošle na účet mesta Prešov prvý milión eur. Rodiny sú v šoku, ešte nevedia, že sa nebudú mať kam vrátiť, hovorí premiér.
21:46
Na Mercedese-Benz E63 AMG prešli z New Yorku do Los Angeles za 27 hodín a 25 minút. Extrémne ilegálny Cannonball rekord skrátil trasu, ktorá má bez zastávky trvať 41 hodín.
20:27
Najkrajšia reklama týchto Vianoc stála len približne 120 eur. Malý chlapec v nej balí darčeky a pomáha s účtovníctvom Najkrajšia reklama týchto Vianoc stála len približne 100 eur. Malý chlapec v nej balí darčeky a pomáha s účtovníctvom.
19:32
Rýchlo a zbesilo v animáku od Netflixu. Vláda USA zamestná Toretta, aby na autách naháňal zločincov Rýchlo a zbesilo v animáku od Netflixu. Vláda USA zamestná Toretta, aby na autách naháňal zločincov.
Najčítanejšie