Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
14. augusta 2019, 13:06
Čas čítania 0:00
Viktor Kniš

Slovenským súdom úplne dôverujú len 4 % obyvateľov krajiny, najväčším problémom je korupcia

ZAUJÍMAVOSTI
Uložiť Uložené

Agentúra Focus zverejnila výsledky prieskumu, ktorý vznikol z iniciatívy Najvyššieho súdu.

Slovenským súdom a súdnictvu v súčasnosti úplne dôveruje len 4 % opýtaných obyvateľov našej krajiny, informuje TASR. Výsledky prieskumu agentúry Focus poukazujú na to, že viac ako polovica Slovákov si v súčasnej dobe nemyslí, že jeden z najdôležitejších orgánov v našej republike funguje tak, ako by mal. 

Iniciátorom prieskumu bol Najvyšší súd a dozvedáme sa z neho taktiež najzákladnejšie problémy slovenskej justície. Tretina respondentov uvádza ako kameň úrazu korupciu a 29 % vníma prehnanú dĺžku súdnych konaní. Rovnosť pred zákonom vníma ako problém 20 % opýtaných a netransparentnosť súdnych rozhodnutí ďalších 15 %.

„Na tejto téme sme päť rokov intenzívne pracovali a pozitívne čísla v tejto oblasti považujem za jasný signál, že chrániť práva a slobody každého je našou absolútnou prioritou,“ uviedla Švecová na margo 70-percentného skrátenia priemernej dĺžky konania na NS SR za posledných päť rokov. Priemerná dĺžka konania sa tak podľa TASR skrátila z 245 dní v roku 2014 na 74 dní v roku 2019.

 
Ako Slováci dôverujú slovenským súdom a súdnictvu? 

4 % – úplne dôverujú
30 % – skôr dôverujú
42 % – skôr nedôverujú
22 % – úplne nedôverujú
 
Domov
Zdieľať
Diskusia