Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
28. januára 2019, 16:18
Čas čítania 0:00
Vl Mi

Vypil 20 pív a 10 vodiek, označil sa za primitíva. Hossu, ktorý zabil Filipínca Henryho, sa postavil pred súd

ZAUJÍMAVOSTI BRATISLAVA
Uložiť Uložené

Agresor ľutuje svoje správanie. Momentálne je za mrežami.

Juraj Hossu sa konečne postavil pred súd. Minulý rok v máji v Bratislave na Obchodnej ulici napadol Filipínca Henryho Acordu, ktorý zraneniam podľahol.

Dunajskostredčana dnes sledovali médiá aj verejnosť, sudca zamietol žiadosť obhajoby o vylúčenie verejnosti. Hossu nepopiera skutok, ktorý sa stal. „Nesúhlasím s právnou kvalifikáciou, ktorá sa mi kladie za vinu,“ citujú Hossua Aktuality.sk, ktorému hrozí za zabitie 12 rokov za mrežami.

20 pív, 10 vodiek, dve tabletky lexaurinu

Nadránom sprevádzal Filipínec Henry Acorda dve dievčatá po jednej z najznámejších ulíc hlavného mesta. V tom prišiel opitý Juraj Hossu a na Henryho po krátkej chvíli zaútočil. Na súde tvrdil, že si dal 20 pív a 10 vodiek. Predtým si vraj dal ešte dve tabletky lexaurinu. Svoje správanie nazval primitívnym.

„Myslel som si, že Henry chce nejako škodiť tým dievčatám, považoval som ho za pasáka,“ opísal násilník dôvody, prečo zaútočil. V hlave sa mu vraj premietali „rôzne filmy“. Osudný kopanec, ktorý ukončil život Henryho, si vraj nepamätá. Priznal, že od Filipínca neprišiel žiadny útok.

Nechutná fotka ako skalp

Henry ležal na chodníku a dievčatá sa mu snažili pomôcť. Útočník neprejavil súcit, práve naopak. Vytiahol mobil, jednou nohou mu stúpil na hruď a začal si ho fotiť. Miesto toho, aby Filipíncovi pomohol, ho ešte prefackal. „Veľmi ma to mrzí a do konca života si to budem vyčítať,“  kajal sa Hossua. Henry o niekoľko dní zomrel.

Vypil 20 pív a 10 vodiek, na súde sa označil za primitíva. Hossu, ktorý zabil Filipínca, sa postavil pred súd
Vypil 20 pív a 10 vodiek, na súde sa označil za primitíva. Hossu, ktorý zabil Filipínca, sa postavil pred súd Zdroj: TASR

Násilník je momentálne vo väzbe. Na súd prišiel aj zástupca zdravotnej poisťovne Union, od Hossu chce preplatiť 12 512 € ako náhradu nákladov za zdravotnú starostlivosť. Náhradu škody chce aj rodina Henryho za pohreb, cestovné náklady, ušlý zárobok a nemajetkovú ujmu. Prípad budeme aj naďalej monitorovať a o smutnej udalosti, ktorá šokovala celé Slovensko, ťa budeme informovať.

Domov
Zdieľať
Diskusia