Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
21. januára 2019, 11:12
Čas čítania 0:00
Jakub Paulík

Pápež predstúpil s aplikáciou na modlenie. Mladých veriacich vyzval k tomu, aby si ju stiahli

ZAUJÍMAVOSTI PÁPEŽ
Uložiť Uložené

Predstavený software ponesie výstižný názov – Click To Pray.

Technólogie sa v 21. storočí dostávajú naozaj do všetkých oblastí. Ešte koncom roku 2018 sme ťa informovali o tom, že Vatikán vytvoril svoju verziu populárnej hry Pokémon Go. V nej ale užívatelia miesto digitálnych pokémonov zbierajú svätcov a ďalšie známe postavy z Biblie.

Pokiaľ si o tejto zábavne znejúcej aplikácii s názvom Follow JC Go! už počul, dozaista ťa neprekvapí novinka, s ktorou nedávnou k veriacim pristúpil Pápež František. Ten na Námestí sv. Petra vo Vatikáne predstavil aplikáciu pomáhajúcu s modlením.

Svätý otec František aplikáciu Click To Pray odprezentoval na iPade a vyzval mladých veriacich k jej stiahnutiu. Click To Pray bude užívateľom mimo iného trikrát denne zasielať krátke podnety na modlenie.

Prostredníctvom aplikácie budú môcť veriaci taktiež vytvárať svoje vlastné verzie modlitieb, s ktorými sa následne môžu verejne podeliť. Aplikácia je aktuálne dostupná v angličtine, taliančine, španielčine, portugalčine, francúzštine a nemčine. O tejto správe informoval portál TA3.

Domov
Zdieľať
Diskusia