Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
16. júla 2018, 12:26
Čas čítania 0:00
Viktor Kniš

V Česku utiekli z klietok dva tigre a lev. Polícia ľuďom odporúča, aby sa nezdržiavali vonku

ZAUJÍMAVOSTI TIGER
Uložiť Uložené

Sukromný biopark vziadelný len pár desiatok kilometrov od Pardubíc a Hradca Králové má dnes veľké problémy.

České zákony sú podľa všetkého na chov exotických zvierat prikrátke. Síce si nemôžeš len tak spraviť vlastnú zoo, no ukazuje sa, že niečo ako biopark šelmy je vlastne skoro bežná záležitosť. Za posledné roky sa objavilo hneď niekoľko prípadov, kedy nebezpečné zvieratá unikli zo svojich klietok a mohli ohroziť ľudí, čo pochopiteľne robí vrásky veterinárom.

Tí síce stále žiadajú prísnejšie pravidlá pre chovateľov, no dnešok je opäť dôkazom, že sa im to zatiaľ nepodarilo. Tesne pred obedom sa k nám dostala informácia, že svoje klietky v súkromnom Bioparku Štít neďaleko Hradca Králové a Pardubic opustili dva tigre a jeden lev. Podľa dostupných aktuálnych informácií zatiaľ neopustili areál parku, no stále sa čaká na príchod veterinára. O ďalšom priebehu vás budeme informovať.

Zároveň môže byť táto situácia impulzom pre kompetentných, keďže súčasné podmienky očividne nie sú nastavené ideálne. Podobných prípadov bolo za posledné roky hneď niekoľko a už teraz vieme, že majiteľa čaká obrovská pokuta.  

V Česku utiekli z klietok dva tigre a lev. Polícia ľuďom odporúča, aby sa nezdržiavali vonku
Domov
Zdieľať
Diskusia