Utorok 20. 3. 2018 meniny má Víťazoslav, Klaudius

hľadaj na refresheri

Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
zdroj: Daniel Skreno/Wikimedia Commons

O banke lásky v Banskej Štiavnici píšu aj v BBC, ale ty si o nej zrejme nikdy nepočul. Atrakcia venovaná Maríne láka množstvo turistov

Epicentrum lásky v jednom z najkrajších miest na Slovensku ponúka množstvo menších atrakcií.

12. marec 2018, 12:28
12. marec 2018, 12:28

Epicentrum lásky v jednom z najkrajších miest na Slovensku ponúka množstvo menších atrakcií.

Niet pochýb o tom, že Banská Štiavnica je jedným z najkrajších slovenských miest a každoročne priťahuje desiatky tisíc turistov. Malebná príroda, historické pamiatky a dokonca aj exkurzia priamo do bane sú hlavnými turistickými atrakciami, ale možno si ani len netušil, že priamo v meste leží aj Dom Maríny. Práve v ňom prežila veľkú časť svojho života Mária Pischlová, do ktorej sa beznádejne zamiloval jeden z našich najväčších básnikov Andrej Sládkovič.

 

O banke lásky v Banskej Štiavnici píšu aj v BBC, ale ty si o nej zrejme nikdy nepočul. Atrakcia venovaná Maríne láka množstvo turistov

 

Prepadol jej ešte v roku 1839, lenže situácia ich láske nepriala a Mária sa napokon musela na žiadosť vlastnej matky vydať za pekára. Sládkovič na nešťastnú lásku nezabudol a napísal o nej báseň Marína, pričom dnešní vlastníci jej domu v Banskej Štiavnici dostali už dávnejšie aj výborný podnikateľský nápad. Jej dom premenili na Epicentrum lásky, kde je oslavovaný práve najnežnejší ľudský cit, a vytvorili v ňom viacero atrakcií, ktoré tam lákajú stovky až tisíce zamilovaných dvojíc.

 

Najdôležitejšou súčasťou domu je banka lásky, ktorá obsahuje neuveriteľných 100-tisíc malých zásuviek, kde majú dvojice možnosť uložiť akýkoľvek predmet súvisiaci s ich láskou. Do konkrétnej zásuvky sa potom nikto okrem nich už nedostane, a tak si svoje city uschovali na dlhé roky. Svoju lásku si môžu zmerať aj na špeciálnom meradle, ktoré berie do úvahy elektrickú energiu a následne páru ukáže na veršoch priamo z Maríny, ako veľmi sa majú radi. Za návštevu romantické miesto určite stojí, pretože predsa len je trvácnejšie uschovať si dôkaz svojej lásky v zásuvke ako pomocou zamknutej kladky na moste. A miesto očividne očarilo aj reportérov z BBC. 

 

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom
NAHOR
Najčítanejšie