Štvrtok 26. 4. 2018 meniny má Jaroslava

hľadaj na refresheri

Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
zdroj: Pixabay

Stačila jediná fotka utečenca, ako hľadí cez okno do fitka a majitelia sa rozhodli pre veľké gesto. Sýrčan dostal celoživotný vstup

To, čo sa rozhodli urobiť majitelia fitnescentra, je jasným gestom ľudskosti.

11. január 2018, 16:43
11. január 2018, 16:43

To, čo sa rozhodli urobiť majitelia fitnescentra, je jasným gestom ľudskosti.

Mohammed Khaled je 12-ročný sýrsky utečenec žijúci v Turecku. Podobne ako milióny ďalších Sýrčanov, aj on utiekol za hranice rodnej krajiny. Podľa Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov sa práve v Turecku nachádza obrovské množstvo registrovaných sýrskych utečencov, okolo 3,3 milióna. Mohammed je jedným z nich.

 

Chlapec si aj napriek svojmu mladému veku zarába peniaze leštením topánok v Adiyamane. Fotografia, na ktorej má cez chrbát zavesený stolček potrebný na túto prácu, sa prednedávnom stala virálnou. Mohammed totiž stojí pred fitnescentrom a pozerá naň cez okno. 

 

 

Portál Independent informoval, že snímka neunikla pozornosti jedného z majiteľov fitka Engina Dogana. Ten sa rozhodol chlapca vyhľadať a urobiť preňho veľké gesto. „Naším cieľom bolo nájsť ho a ponúknuť mu celoživotné členstvo. A urobili sme to,“ povedal očividne dojatý majiteľ. Rozcítilo ho totiž aj to, že chlapec má napriek chladnému počasiu na nohách len papuče.

 

Mohammed sa tak stal jedným z čestných členov fitnescentra, do ktorého môže chodiť zadarmo, a ako sa vyjadril, rád by trochu schudol, takže dúfa, že teraz sa mu to podarí. To, čo sa rozhodli urobiť majitelia fitka, ocenili aj ľudia na sociálnej sieti, keďže ide o gesto ľudskosti a nezištnej pomoci. 

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom
NAHOR
Diskusia1 komentár
Diskusia je len pre prihlásených
1 komentár
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
Luke Foltin12. január 2018, 21:51

Jen reklama pro to fitko, nic víc.

1 Odpovedať · Nahlásiť
Najčítanejšie