Streda 23. 5. 2018 meniny má Želmíra

hľadaj na refresheri

Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.

Na internet vraj unikol finálny dizajn iPhonu 8. OLED displej by mal pokrývať takmer celú prednú stranu

Asi sa pozeráme na konečnú podobu očakávaného smartfónu.

19. máj 2017, 18:19

Asi sa pozeráme na konečnú podobu očakávaného smartfónu.

Tak sme sa vraj konečne dočkali. Internetom podľa všetkého koluje maketa jedného z prototypov osmičky s podobou, s akou by mala prísť aj jej finálna verzia. Samozrejme, pár drobných vizuálnych či konštrukčných zmien sa zrejme ešte stále dá očakávať, nepôjde však už o žiadne veľké zásahy. Odfotenú a zároveň celkom dôveryhodne vyzerajúcu maketu iPhone 8 publikoval web BGR

 

 

Ako je teda možné vidieť, hlavné charakteristické črty tela by mali zostať viac-menej zachované, čím mám na mysli krivky aj samotný tvar. Hlavný fotoaparát väčšieho modelu iPhonu 8 Plus trošku premiestnia, teda konkrétne iba jeden objektív, ktorý sa na čerstvých záberoch objavil priamo pod tým druhým.

 

O veľkosti displeja veľa nevieme, no zo starších renderov (nižšie) od Benjamina Geskina vyplýva, že bude pokrývať takmer celú prednú stranu konštrukcie, čiže môžeme zabudnúť i na roky zaužívané domovské tlačidlo, pretože ho tak nahradí digitálna alternatíva. Nie je totiž moc na výber, konkurencia nastavila pri pomere medzi telom a displejom latku skutočne vysoko.

 

 

Mnohí analytici navyše očakávajú, že Apple tento rok vymení pôvodnú zobrazovaciu technológiu za modernejšiu alternatívu s lepším energetickým manažmentom (pri zobrazení čiernej sa vypínajú pixely, takže okrem šetrenia vyzerá ako skutočná čierna), ktorej hovoríme OLED. Kalifornský gigant si vraj od Samsungu len nedávno objednal poriadne slušnú kôpku panelov, aby ich následne použil pri montáži nadchádzajúcej generácie svojho high-end smartfónu. 

 

Únik ale treba ešte stále brať s určitou rezervou, hoci je oficiálne predstavenie už takmer za rohom. Podobné situácie nastali aj pri niektorých predchádzajúcich generáciách, vďaka čomu sme poznali ich podobu v značnom predstihu, ako ostrieľaný výrobca z USA pôvodne plánoval.

 

Páčil by sa ti takýto iPhone?
Áno
1006 hlasov
Nie
518 hlasov
Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom
NAHOR
Diskusia2 komentáre
Diskusia je len pre prihlásených
2 komentáre
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
Mastny19. máj 2017, 18:39

Ako vpohode ďalši z miliona konceptov aj tak si ten iphone nekúpim ale vadí mi tá obrátená kamera... Vyzerá to hrozne

14 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Dreamer819. máj 2017, 23:46

Vyzera ako vyzera, ale pri foteni a filmovani na sirku bude prekryvana prstom, viem si uz predstavit tie fotky a videa so smuhou v rohu.

1 Odpovedať · Nahlásiť
Najčítanejšie