Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
4. marca 2023, 10:02
Čas čítania 0:27

Na Slovensku vznikajú nové strany, antivaxeri si dali do názvu latinské príslovie

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené
Na Slovensku vznikajú nové strany, antivaxeri si dali do názvu latinské príslovie
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Koľko nových strán nakoniec pôjde v septembri do volieb?

Na Slovensku chcú založiť aktuálne deväť nových politických strán. Oznámenia o zbieraní podpisov sú zverejnené na webstránke Ministerstva vnútra SR.

Medzi vznikajúcimi stranami je projekt europoslankyne Lucie Ďuriš Nicholsonovej s názvom Jablko či subjekt Zdravý rozum – kresťanské a konzervatívne hnutie, za ktorým je politický analytik Ján Baránek.

Vzniknúť môže aj strana Prosperita a rozvoj – občanov, Dobrý deň, Slovensko, Nevakcinovaní – Sapere aude, Dôchodcovia, Alternatíva pre Slovensko, Maďarská Regionálna Strana, ako aj subjekt Sociálni Demokrati Rozvoja Spoločenstva.

Na Slovensku funguje vyše 160 politických strán a hnutí, z toho vyše 90 je v likvidácii. Zakladatelia strany musia vyzbierať aspoň 10 000 podpisov, odovzdať ich ministerstvu a požiadať o registráciu. Ak splnia všetky zákonné podmienky, ministerstvo vnútra stranu zaregistruje.

Domov
Zdieľať
Diskusia