Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
24. februára 2023, 11:50
Čas čítania 0:40

Nočná tragédia pri Senci. Pri požiari rodinného domu zahynuli dve osoby, hasičom sa ich napriek snahe nepodarilo vytiahnuť

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Polícia už začala trestné stíhanie vo veci trestného činu všeobecného ohrozenia. Príčina požiaru a okolnosti sú v štádiu objasňovania.

Nočný požiar rodinného domu v obci Kráľová pri Senci nahlásený v piatok krátko po 2.00 h si vyžiadal dva životy. Jedna osoba sa zranila. Škodu na majetku predbežne vyčíslili na 100 000 eur. Príčina požiaru je v štádiu zisťovania.

„Požiar sa rozšíril z izby na druhom podlaží aj na strechu domu. V čase príjazdu hasičských jednotiek sa jedna osoba nachádzala už mimo domu a do opatery ju prevzali zdravotní záchranári. Súbežne s hasením požiaru hasiči vyhľadávali aj ďalšie dve osoby, ktoré sa mali nachádzať v dome,“ priblížili hasiči. Dom hasili súčasne z vonkajšej strany i zvnútra.

Jednu osobu našli bez známok života. Vyhľadávanie ďalšej osoby a pohyb hasičov na požiarisku komplikovali sutiny z prepadnutej konštrukcie stropu. Zo sutín neskôr vytiahli aj druhú osobu bez známok života.

Pri udalosti zasahovalo 16 hasičov so siedmimi kusmi techniky a tiež členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí.

Polícia už začala trestné stíhanie vo veci trestného činu všeobecného ohrozenia, informovala krajská policajná hovorkyňa Jana Šimunková. Presné príčiny a okolnosti udalosti sú v štádiu objasňovania.

požiar v sencipožiar v sencipožiar v senci
Zobraziť galériu
(3)
Domov
Zdieľať
Diskusia