Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Radka Klučárová
7. februára 2023, 10:39
Čas čítania 0:35

50-tisíc v taške od šampónu pre bývalú šéfku finančnej správy je podľa Kaliňáka poďakovanie za roky práce, nie úplatok

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Robert Kaliňák celú kauzu Mýtnik popiera. V nedeľu prvýkrát priznal, že štátnej úradníčke peniaze niekto naozaj odovzdal.

Podľa bývalého ministra vnútra Roberta Kaliňáka je 50-tisíc eur v kozmetickej taške pre bývalú šéfku finančnej správy Lenku Wittenbergerovú poďakovaním za roky práce. Povedal to v relácii Na Telo. Kaliňák na odmene nevidí nič zlé. Keďže podľa neho peniaze dostala až po odchode zo svojej funkcie, nepovažuje to za úplatok. 

V roku 2021 sa pritom Wittenbergerová ku korupcii priznala a súd jej vymeral 5-ročnú podmienku a finančný trest, pripomína Denník N. Podľa denníka už súd jasne skonštatoval, že nešlo o odmenu, ale o úplatok. 

Róbert Kaliňák
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Podnikateľ Michal Suchoba podľa rozsudku Wittenbergerovej 50-tisícový úplatok uložený v kozmetickej taške odovzdal v byte Františka Imreczeho v bratislavskom Riverparku. Darčekovú tašku vlasovej kozmetiky Wittenbergerová prijala, no o jej obsahu sa údajne dozvedela až nasledujúci deň. Napriek tomu si peniaze nechala.

Kaliňák celú kauzu Mýtnik dlhodobo popiera a v nedeľu to bolo po prvýkrát, čo bývalý minister priznal, že štátnej úradníčke peniaze odovzdali. 

Lenka Wittenbergerová, úplatok, kauza Mýtnik
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák
Domov
Zdieľať
Diskusia