Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Ondřej Jarůšek
25. decembra 2022 o 10:44
Čas čítania 0:37

Na Vianoce zomrel legendárny spevák, ktorý bol symbolom tanečnej hudby. Ikonický hudobník stál za hitom God Is a DJ

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Maxi Jazz podľa vyjadrenia kapely Faithless zomrel v piatok 23. decembra.

Hudobný svet opustila ikona. V 65 rokoch zomrel anglický hudobník, DJ, raper a spevák Maxi Jazz, vlastným menom Maxwell Fraser. O jeho úmrtí v sobotu informovala kapela Faithless na svojich sociálnych sieťach. Práve v tejto kapele sa Maxi Jazz najviac preslávil.

Podľa vyjadrenia kapely Maxi Jazz zomrel krátko pred Štedrým večerom. „Bol to muž, ktorý zásadne zmenil naše životy. Našej hudbe dal skutočný význam a posolstvo. (...) Bolo nám cťou a veľkým potešením s ním spolupracovať,“ uviedli za kapelu Rollo Armstrong a Sister Bliss

maxi jazz
Zdroj: Getty Images/Ollie Millington/Redferns

Maxwell Fraser sa narodil 14. júna 1957 v Brixtone na predmestí Londýna. Jeho hudobné začiatky boli v 80. rokoch spojené s hiphopom. V roku 1992 založil vydavateľstvo Namu Records, o tri roky neskôr vznikla kapela Faithless.

Faithless boli priekopníkmi v tanečnej hudbe, píše BBC. Na konte majú celkom sedem albumov, pričom ten posledný s názvom All Blessed vyšiel v roku 2020. Kapela dohromady predala milióny fyzických nosičov. Medzi ich najznámejšie skladby patrí God Is a DJ.

Domov
Zdieľať
Diskusia