Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
7. decembra 2022, 19:38
Čas čítania 0:51

Matovič prirovnáva možnosť predčasných volieb k nástupu Hitlera k moci. Môžu byť posledné, varuje

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Návrh na vyslovenie nedôvery vláde podala opozičná SaS. Podľa Matoviča pokúšajú osud.

Nasledujúce dni sa rozhodne, či si Slovensko uchová demokraciu. Ak poslanec Richard Sulík rozbije koalíciu, k moci nastúpi väčšina, ktorá bráni zmene paragrafu 363 a nevydala Roberta Fica na väzobné stíhanie. Uviedol minister financií Igor Matovič.

Ktokoľvek sa podľa Matoviča zahráva s ideou predčasných volieb, pokúša osud. „Už to nebude len o tom, že nasledujúce voľby budeme bojovať o to, či to budú posledné demokratické voľby, ale budeme spoločne konštatovať, že demokratické už boli,“ povedal. V tejto súvislosti upozornil aj na možnú zmenu volebného systému. Dodal, že v čase kríz, keď sú ľudia frustrovaní, je nebezpečné zahrávať sa s predčasnými voľbami.

Igor Matovič.
Igor Matovič. Zdroj: TASR/Martin Baumann

Prirovnávanie k nástupu Hitlera

Predčasné voľby v 30. rokoch minulého storočia v Nemecku podľa Matoviča spôsobili príchod najhoršieho zla a to isté sa stane na Slovensku. Prirovnávať túto situáciu k Hitlerovi nepovažuje za prisilné. Podľa neho v kritických situáciách treba používať paralely.

7. apríla 2024, 6:22 Čas čítania 10:56 PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal

Jeho strana sa podľa vyjadrenia nechystá podporovať predčasné voľby. „Keď niekto pokúša osud a myslí si, že takáto väčšina v parlamente bude pre Slovensko bezpečnejšia, prospešnejšia, demokratickejšia, nech sa páči,“ povedal Matovič.

Mimoriadna schôdza Národnej rady SR k návrhu na vyslovenie nedôvery vláde sa začne vo štvrtok. Hlasovať o návrhu by sa po jeho prerokovaní mohlo budúci týždeň v utorok 13. decembra o 11 h. Návrh na vyslovenie nedôvery vláde podala opozičná SaS.

Domov
Zdieľať
Diskusia