Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Daniel Mikolášik TASR
12. novembra 2022, 19:05
Čas čítania 0:47

FOTO: Na hrebeni Malej Fatry horí. Požiar má rozlohu 3 futbalových ihrísk

Kategória:
News
Uložiť Uložené

Miesto je pre pozemnú hasičskú techniku nedostupné, vrtuľník momentálne vzlietnuť nemôže.

Aktualizácia 20:31 – Požiar suchej trávy na hrebeni Malej Fatry hasiči zlikvidovali. Podarilo sa im to okolo 19.30 h. Požiarovisko po uhasení požiaru monitorovala Horská záchranná služba s dronom.

Aktualizácia 19:12 – Požiar suchej trávy na hrebeni Malej Fatry sa už hasičom podarilo lokalizovať, informoval Michal Kypus z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline. „Na mieste zasahuje 15 profesionálnych hasičov a 48 dobrovoľných hasičov. Vodu sa podarilo dostať hadicami na hrebeň, pokračujú hasiace práce,“ doplnil.

V Malej Fatre nad Chatou pod Chlebom vypukol požiar. TASR o tom informoval Michal Kalaš zo Správy Národného parku Malá Fatra.


Ako informoval Michal Kypus z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline, požiar vypukol na hrebeni Malej Fatry medzi Chlebom a Poludňovým grúňom. Horí suchý trávnatý porast na ploche asi 300-krát 300 metrov.

malá fatra požiarmalá fatra požiar
Zobraziť galériu
(2)


„Požiar je v katastri obce Šútovo (okres Martin), na mieste zasahujú hasiči z hasičských staníc z Terchovej, z Martina a dobrovoľní hasiči z priľahlých obcí,“ doplnil Kypus.


Miesto je podľa neho pre pozemnú hasičskú techniku nedostupné, vrtuľník momentálne vzlietnuť nemôže.


„Hasiči sa pokúšajú dostať vodu pomocou hadicového vedenia až na hrebeň. Vyzerá to nádejne, že sa im podarí hadice dostať až na hrebeň a začať hasiť vodou,“ doplnil Kypus.

malá fatra požiarmalá fatra požiar
Zobraziť galériu
(2)
Domov
Zdieľať
Diskusia