Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Tímea Krauszová TASR
23. októbra 2022, 15:07
Čas čítania 0:54

Na obytnú budovu v ruskom Irkutsku sa zrútila stíhačka, zahynuli 2 piloti

Kategória:
News
Uložiť Uložené

Malo ísť o cvičný let.

Ruská stíhačka sa v nedeľu zrútila na obytnú budovu v meste Irkutsk, ktoré sa nachádza na Sibíri. Pri nehode zahynuli dvaja piloti. Uviedol to gubernátor Irkutskej oblasti Igor Kobzev. Stíhačka sa zrútila na dvojposchodovú drevenú budovu v meste, nikto z miestnych neutrpel zranenia.

Miestna pobočka ruského ministerstva pre mimoriadne situácie uviedla, že išlo o stíhačku typu Su-30, ktorá absolvovala cvičný let.

Tento týždeň ide už o druhú nehodu ruského bojového lietadla v obytnej oblasti. V prístavnom meste Jejsk na pobreží Azovského mora narazil v pondelok ruský stíhací bombardér Su-34 počas cvičného letu do deväťposchodovej budovy, v ktorej bývalo približne 600 ľudí. Tento incident si vyžiadal najmenej 15 obetí.

Požiar v prístavnom meste Jejsk v pondelok 17. októbra 2022.
Požiar v prístavnom meste Jejsk v pondelok 17. októbra 2022. Zdroj: TASR/AP

Pilotom lietadla sa pred nárazom podarilo katapultovať, potom ich vypočuli. Vyšetrovací výbor Ruskej federácie uviedol, že túto nehodu pravdepodobne spôsobila technická porucha. Vladimir Putin vyjadril hlbokú sústrasť rodinám, ktoré v dôsledku tejto katastrofy prišli o svojich blízkych.

2. februára 2024, 12:30 Čas čítania 4:49 Mlieko za 0,41 € či maslo za 0,68 €. Nakúpili sme v poľskej Biedronke, oplatí sa viac ako u nás? Mlieko za 0,41 € či maslo za 0,68 €. Nakúpili sme v poľskej Biedronke, oplatí sa viac ako u nás?

Incident v meste Jejsk, v ktorom sa nachádza veľká ruská vojenská základňa, je v poradí už desiatou zaznamenanou haváriou ruského vojenského lietadla mimo bojových operácií od konca februára, keď Moskva spustila inváziu na Ukrajinu.

Domov
Zdieľať
Diskusia