Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
15. októbra 2022, 9:17
Čas čítania 0:32

Ružový diamant vydražili v Hongkongu za rekordných 57,7 milióna dolárov, čo je najvyššia cena za karát v aukcii

Kategória:
News
Uložiť Uložené
Ružový diamant vydražili v Hongkongu za rekordných 57,7 milióna dolárov, čo je najvyššia cena za karát v aukcii
Zdroj: TASR/AP

Ružový diamant Williamson Pink Star je druhý najväčší ružový diamant, ktorý bol predaný na aukcii.

Za 57,7 milióna dolárov vydražili v čínskom Hongkongu ružový diamant Williamson Pink Star, čo je najvyššia cena za karát diamantu predaného v aukcii.

Dražba 11,15-karátového diamantu sa konala ešte siedmeho októbra a dražbu usporiadala aukčná spoločnosť Sotheby’s. Cena drahého kameňa za karát sa priblížila k sume 5,2 milióna dolárov, čo prekonalo doterajší rekord štyri milióny dolárov za karát z roku 2015. Kupcom bol nemenovaný zberateľ zo Spojených štátov, uviedla Sotheby’s.


Meno Williamson Pink Star nadväzuje na dva legendárne ružové diamanty. Prvým je 23,6-karátový Williamson, ktorý v roku 1947 dostala ako svadobný dar nedávno zosnulá britská kráľovná Alžbeta II. Druhým je 59,6-karátový diamant Pink Star, ktorý vydražili v roku 2017.


Williamson Pink Star je druhý najväčší ružový diamant predaný prostredníctvom aukcie. Vyťažili ho v bani Williamson v Tanzánii. Tamojšie ružové diamanty patria medzi najvzácnejšie a najcennejšie farebné diamanty. 

Anketa:
Chcel/a by si vlastniť takýto diamant?
Nie, načo by mi bol?
Jasné, hneď!
Nie, načo by mi bol?
47 %
Jasné, hneď!
53 %
Domov
Zdieľať
Diskusia