Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
7. októbra 2022, 7:28
Čas čítania 1:27
Tímea Krauszová

Velma je lesba. Po desaťročiach to v novom filme Scooby Doo potvrdili jeho tvorcovia

FILMY A SERIÁLY ANIMOVANÉ FILMY SPRÁVY ZO SVETA VELMA (HBO)
Uložiť Uložené

Vo filme uvidíš aj objekt jej záujmu menom Coco.

Nový film zo sveta psieho vyšetrovateľa Scooby Dooa raz a navždy vyriešil záhadu sexuálnej orientácie Velmy Dinkleyovej. Známa svojím oranžovým rolákom, veľkými okuliarmi a vysokou inteligenciou, Velma bola už roky lesbickou ikonou – doteraz však otvorene nemala vzťah so ženou a ani do žiadnej nebola zaľúbená.

Od roku 1969, keď vyšiel prvý animovaný seriál Scooby Doo, randila s niekoľkými mužmi vrátane Norvilla „Shaggyho“ Rogersa vo filmovej adaptácii či Johnnyho Brava v obľúbenej zmiešanej epizóde ešte v 90. rokoch, pripomína New York Times.

Film s názvom Trick or Treat Scooby-Doo! vyšiel v utorok na viacerých streamovacích platformách a ide už o 34. film inšpirovaný päticou vyšetrovateľov s hipisáckou dodávkou. V ňom konečne Velma otvorene pomenuje, že sa zaľúbila do ženy.

Odporúčané
Velma zo Scooby-Doo bola vždy lesba. Warner Bros. sa ale kedysi bálo ukázať to v seriáli a vo filmoch Velma zo Scooby-Doo bola vždy lesba. Warner Bros. sa ale kedysi bálo ukázať to v seriáli a vo filmoch 15. júla 2020, 21:32

Zaľúbená Velma 

Mladá detektívka sa začne červenať, keď stretne Coco Diablo – novú postavu s nápadne podobným vkusom. Takisto nosí roláky a okuliare, miluje zvieratá a je veľmi inteligentná. 

Velma svoje pocity v jednej scéne dokonca aj prizná kamarátke Daphne. „Strašne som sa zaľúbila, Daphne. Čo mám robiť? Čo mám povedať?“ pýta sa.

Už niekoľko tvorcov filmov či seriálov o Scoobym priznalo, že pracovali s predstavou homosexuálne orientovanej Velmy. Produkčné štúdiá však nepripustili, aby niečo také vydali. James Gunn, ktorý napísal scenár filmu v roku 2002, na Twitteri dávno priznal, že Velma je lesba. Napokon to však štúdio chcelo v čoraz menších náznakoch, nakoniec to tak ani nenatočili a v nasledujúcej časti dokonca Velma randila s mužom.

Tony Cervone, tvorca animovanej série pre Cartoon Network z roku 2010, zas na Twitteri pridal obrázok Velmy pred dúhovou vlajkou. Velma bola vždy lesba, hoci sa to štúdiá báli ukázať, povedal. „Väčšina našich fanúšikov to pochopila. Tým, ktorí nie, odporúčam pozrieť sa bližšie,“ okomentoval.

 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Tony Cervone (@tonycervone)

Okolo Velminej sexuality bolo veľa nejasností, niektorí ju označovali za bisexuálnu. Teraz už vieme, že to tak nie je. Čoskoro však jej postavu čaká ďalšia zmena. HBO Max pracuje na novom animovanom seriáli, v ktorom bude Velma juhoázijského pôvodu, takže bude mať aj tmavšiu pleť a iné oči. Dabovať ju bude herečka Mindy Kaling (The Office).

Domov
Zdieľať
Diskusia