Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Adam Novosad
19. septembra 2022, 12:41
Čas čítania 1:44

Obrovský únik z hry GTA 6: Hacker zverejnil viac ako 90 videí, odhalil miesto, kde sa bude odohrávať príbeh, a teraz žiada výkupné

Kategória:
News
Uložiť Uložené

Hacker zverejnil viac ako hodinu záberov z chystanej hry.

Internet zaplavili desiatky minút záberov z dlhoočakávanej hry GTA 6. Spoločnosť Rockstar Games celé roky mlčala, či už jej vývojári začali pracovať na novom pokračovaní legendárnej série, vo februári tohto roku nakoniec oficiálne potvrdila, že vývoj prebieha a teraz čelí výraznej prekážke.

Na webovej stránke GTAForums.com, kde sa združujú fanúšikovia Grand Theft Auto, sa v nedeľu objavil príspevok od autora „teapotuberhacker“. Zdanlivo nevinný príspevok obsahoval skomprimovaný ZIP súbor, v ktorom ľudia rýchlo našli viac ako 90 videí z vývoja hry GTA 6.

Verejnosť roky snívala o tom, že dostane akékoľvek informácie o chystanej hre, no neznámy hacker teraz rozsahom uniknutých dát šokoval všetkých. „Čaute, tu je 90 videí z GTA 6. Je možné, že čoskoro zverejním viac dát, zdrojových kódov GTA 5 a 6 a testovací build GTA 6,“ napísal hacker v príspevku.

Zverejnením videí sa roztrhlo vrece so špekuláciami, nakoľko ide o autentické zábery z vývoja hry. Všetko však nasvedčuje tomu, že sa hacker naozaj dostal k interným dátam Rockstar Games, pretože hra sa podľa úniku naozaj bude odohrávať vo fiktívnom meste Vice City, ktoré predstavuje Miami na americkej Floride.

6. decembra 2023, 16:30 Čas čítania 4:41 Kedy vyjde GTA VI na PC a prečo Rockstar Games neohlásilo verziu pre Steam? Kedy vyjde GTA VI na PC a prečo Rockstar Games neohlásilo verziu pre Steam?

Dlho sa šepkalo, že v novej hre si budeš môcť zahrať za ženskú postavu, čo videá potvrdzujú. Hacker sa ľudí snažil presvedčiť o originálnosti svojich súborov tým, že zverejňoval kúsky zdrojového kódu z GTA V a dokonca svetu ukázal nedokončené textúry z vývoja hry.

Hacker na fóre napísal, že chce, aby ho kontaktoval niekto z Rockstar Games alebo materskej firmy Take-Two, pretože podľa vlastných slov „chce dosiahnuť dohodu“. Za to, aby prestal zverejňovať citlivé dáta o pripravovanej hre, bude žiadať finančnú odmenu od samotných tvorcov.

Medzitým sa hacker rozhodol speňažiť zdrojový kód existujúcej hry GTA V, ktorý podľa vlastných slov má vo svojich rukách, a ponúkol ho na predaj za „5-cifernú čiastku“. Onedlho prebehla prvá transakcia, pri ktorej niekto za zdrojový kód zaplatil 100-tisíc dolárov, lenže ako vyšlo najavo, kupec sa popálil, pretože peniaze poslal niekomu, kto sa za skutočného hackera iba vydával.

Spoločnosť Rockstar Games v pondelok 19. septembra zverejnila stanovisko, v ktorom priznala, že sa neznámy útočník dostal k interným súborom a na internet unikli zábery a detaily o hre, ktorej predstavenie zatiaľ nebolo pripravené. 

5. decembra 2023, 7:55 Čas čítania 2:53 Všetko, čo vieme o GTA VI: tiktokeri, striptérky, moderné Vice City a zaľúbení latino hrdinovia ako Bonnie a Clyde Všetko, čo vieme o GTA VI: tiktokeri, striptérky, moderné Vice City a zaľúbení latino hrdinovia ako Bonnie a Clyde

Napriek útoku tím Rockstar Games vyjadril vieru v to, že fanúšikom pripraví vynikajúci zážitok v novom GTA 6, vývojári naďalej pokračujú v prácach na hre podľa plánu a oficiálne predstavenie príbehu aj postáv príde v budúcnosti, keď na to bude všetko pripravené.

Domov
Zdieľať
Diskusia