Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Viktor Kniš
19. augusta 2022, 9:16
Čas čítania 1:28

Prvý deň súdu s Jankovskou trval len pár minút, mala organizovať vydieranie svedka. Počas príchodu na súd sa rozplakala

Kategória:
News
Uložiť Uložené

Bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská sa dnes zúčastnila hlavného pojednávania v prípade, kde vystupuje ako obžalovaná. Po príchode na súd sa zrútila.

Bývalá štátna tajomníčka na ministerstve spravodlivosti Monika Jankovská sa prvýkrát postavila pred okresný súd v kauze vydierania svedka, ktoré sa týka prípadu okolo baru Fatima. Súd však trval len niekoľko minút pre obštrukciu obžalovanej.

Denník N zverejnil video z príchodu Jankovskej na súd. Keď prišla exsudkyňa medzi novinárov, rozplakala sa. Podľa Aktualít sudca okresného súdu bývalú štátnu tajomníčku v pojednávacej miestnosti upokojoval a pýtal sa jej, či potrebuje prestávku.

Jankovská mala problém s odpovedaním súvislými vetami, jej právny zástupca zároveň preložil súdu zdravotnú dokumentáciu o jej psychickom stave. 

Hlavné pojednávanie nakoniec odročili pre obštrukciu. Monika Jankovská si včas nepreberala poštu a nebola dodržaná zákonná lehota na doručenie obžaloby. Pred súdom argumentovala, že je celý čas doma a jej synovia môžu preberať zásielky. 

Moniku Jankovskú prepustili z väzby na slobodu v máji 2021, keďže dôvod tzv. kolúznej väzby vo vzťahu k jej osobe pominul.

Jej advokát dlhodobo tvrdí, že je na tom veľmi zle, a preto nebola schopná zúčastňovať sa ani na vyšetrovacích úkonoch. Monika Jankovská sa psychicky zrútila, keď ju 4. marca 2021 po tom, ako ju Najvyšší súd prepustil z väzby na slobodu, opätovne zadržali.

Monika Jankovská.
Monika Jankovská. Zdroj: TASR/Dano Veselovský

Čo je kauza Fatima? 

Ide o násilné prebratie historickej budovy v centre Trenčína podnikateľovi Ondrejovi Janíčkovi skupinou okolo niekdajšieho mafiánskeho bosa Petra Čongrádyho. Podľa obvinenia mu za 3-miliónový úplatok pomáhala Monika Jankovská. 

7. marca 2021, 17:51 Čas čítania 4:07 Nedeľný komentár: Matoviča a Fica už od seba delí len milión na stole, ale máme nový názov pre plošné testovanie Nedeľný komentár: Matoviča a Fica už od seba delí len milión na stole, ale máme nový názov pre plošné testovanie

Vypovedal o tom aj korunný svedok Michal Vida, ktorý sa v minulosti pohyboval v okolí mafiánskej skupiny čongrádyovcov. Michal Vida v roku 2018 verejne na dnes už zmazanom videu opísal, ako vraj Monika Jankovská, ešte ako sudkyňa, vzala úplatok 3 milióny korún za rozhodnutie, ktorým pôvodných majiteľov budovy držali takmer dva roky vo väzení. Video však z internetu zmizlo krátko nato. Podľa Vidu pre nátlak zo strany Moniky Jankovskej. 

Kočnerova Threema navyše odhalila, že v čase, keď sa vo verejnom priestore objavilo video obviňujúce Moniku Jankovskú, plánovala vtedajšia štátna tajomníčka nominovaná Smerom-SD na ministerstve spravodlivosti diskreditáciu majiteľa Fatimy. 

„Povie tri nacvičené vety. Janíček klame. Vydieral ma a donútil ma natočiť video. Neposlal som Markíze ani inde žiadne svoje vyjadrenie. Ospravedlňujem sa pani Jankovskej,“ písala cez aplikáciu Jankovská Kočnerovi.

Na začiatku augusta 2020 Michal Vida pre TV Markíza potvrdil, že Monika Jankovská ho po zverejnení videa ovplyvňovala v tom, ako má vypovedať.

Domov
Zdieľať
Diskusia