Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Eduard Starkbauer
6. augusta 2022, 15:58
Čas čítania 1:06

Konšpirátor Alex Jones musí rodine pozostalých mŕtveho chlapca nakoniec zaplatiť vyše 49 miliónov dolárov

Kategória:
News
Uložiť Uložené

Porota po 4 hodinách rozhodla jednomyseľne.

Americký moderátor Alex Jones sa len včera dozvedel, že musí odškodniť rodičov zosnulého chlapca vyše 4 miliónmi dolárov. Dnes už podľa the Guardian čelí povinnosti zaplatiť 10-násobné vyššie odškodné. Rozhodla o tom porota súdu. 

Odškodné je pritom len zlomkom toho, čo žiadala obžaloba. Rodičia jednej z obetí masakru, 6-ročného Jesseho, od konšpirátora totiž za ohováranie pôvodne žiadali až 150 miliónov. Jonesov mediálny dom „Free Speech Systems“ má podľa znalcov hodnotu medzi 135 a 270 miliónmi dolárov.

Známy americký konšpirátor Alex Jones na svojom webe InfoWars tvrdil, že masaker na základnej škole Sandy Hook zo 14. decembra 2012 sa nikdy nestal. Podľa jeho tvrdenia bol „zinscenovaný“ aktivistami na kontrolu zbraní.

Masaker, pri ktorom 20-ročný Adam Lanza na základnej škole zastrelil 20 prvákov a 6 pedagógov, pritom patrí medzi najhoršie útoky na školách v dejinách USA. 

5. februára 2024, 9:30 Čas čítania 7:36 Vojta (Mullet na tripu) prešiel celé USA stopom a bez peňazí: Na odvoz som čakal 14 hodín, v Grand Canyone ku mne prišiel medveď Vojta (Mullet na tripu) prešiel celé USA stopom a bez peňazí: Na odvoz som čakal 14 hodín, v Grand Canyone ku mne prišiel medveď

Napriek tomu, že rodičia zavraždeného chlapca žiadali výrazne vyššie odškodné,  rozhodnutie je pre nich aj napriek tomu obrovským víťazstvom. Matka chlapca po vynesení rozsudku vyhlásila, že „ konfrontáciou Alexa Jonesa sme si uctili neuveriteľnú odvahu môjho syna.

Jeden z advokátov poškodenej rodiny na porotu počas procesu apeloval, aby „vyslala veľmi jednoduché posolstvo.“ „Prosím zastavte Alexa Jonesa od speňažovania dezinformácií a klamstiev.“ Porota sa na výsledku dvojtýždňového procesu dohadovala štyri hodiny. Správanie a výroky Alexa Jonesa označila v jednomyseľnom rozhodnutí za ohavné.

InfoWars
Zdroj: InfoWars/screenshot

Jesseho rodičia sa na súdy obrátili po tom, čo zažívali šikanu a obťažovanie zo strany Jonesových stúpencov. To im podľa obžaloby znemožňovalo zahojiť emočnú ujmu po strate syna. 

Domov
Zdieľať
Diskusia