Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Jana Chovancová Ema Stanovská
5. augusta 2022, 20:40
Čas čítania 1:15

Aktualizované: Ťava za smrť cirkusanta nemôže. Zamestnanca cirkusu zrejme prešlo auto

Kategória:
News
Uložiť Uložené

Vyšetrovanie a zistenia v nemocnici ukázali, že za smrťou cirkusanta bola zrejme úplne iná príčina.

Aktualizované 7. 8. 2022 o 11.50 h o nové informácie, ktoré prinieslo vyšetrovanie prípadu.

V piatok došlo na východnom Slovensku k vážnemu zraneniu zamestnanca cirkusu. Včera portál TV noviny informoval, že ťava pohrýzla zamestnanca cirkusu do tváre a ruky a spôsobila mu viaceré poranenia aj v oblasti hrudníka. Po prevezení do nemocnice vo Svidníku sa jeho stav náhle zhoršil a zraneniam podľahol. Portál sa odvolával na tvrdenie principála cirkusu Antonína Aleša

Vyšetrovanie a zistenia v nemocnici však ukázali, že za smrťou cirkusanta bola zrejme úplne iná príčina, informujú TV noviny.

Antonín Aleš tvrdil, že na vine bol zamestnanec, ktorý bol počas útoku ťavy pod vplyvom alkoholu. „Ošetrovateľ náš, bohužiaľ, musím to povedať aj do televízie, oslavoval a ako sa hovorí, zviera nemá rado alkohol, takže asi ucítila trošku toho alkoholu a skutočne ho napadla ťava,“ povedal Aleš.

Záchranárov k zranenému mužovi v cirkuse, ktorý hosťoval v Stropkove, zavolali v piatok okolo poludnia. „V úvode bola informácia, že bol pohryzený zvieraťom, po ošetrení rán však toto bolo málo pravdepodobné,“ uviedol Marek Pytliak zo Sveta zdravia. 

26. februára 2024, 16:30 Čas čítania 18:31 Veľký rozhovor s Ivanom Korčokom: Hovoriť Ukrajincom, aby sa vzdali, je pokrytecké a zbabelé Veľký rozhovor s Ivanom Korčokom: Hovoriť Ukrajincom, aby sa vzdali, je pokrytecké a zbabelé

V nemocnici vo Svidníku, kam ťažko zraneného muža previezli, sa jeho zranenia nepozdávali. „Pacient mal sériové zlomeniny rebier na obidvoch stranách, mal zlomenú panvu, zlomeniny viacerých stavcov, mal poranenia kože,“ dodal Marek Pytliak. Pochybnosti mali aj nad údajmi o čase údajného napadnutia zvieraťom.

Policajti si všimli aj nákladné auto patriace cirkusu, ktoré malo tri kolesá špinavé a len jedno čisté. Nákladné auto z miesta, kde našli muža ležať nehybne na zemi, premiestnila podľa informácií TV novín jedna zo zamestnankýň cirkusu. To, že by niekoho autom prešla, odmietla.

Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Stropkove začal trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia.

Hoci principál viackrát opakoval, že ťava už aj v minulosti v jeho cirkuse napadla človeka a takisto bol pod vplyvom alkoholu, zdá sa, že tentoraz to môže byť inak. Viac detailov odhalí pitva a hlavne znalecké skúmanie.

Domov
Zdieľať
Diskusia