Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
10. júla 2022, 12:29
Čas čítania 0:54
Viktor Kniš

Slafkovský zaujal Montreal aj humorom. Z generálneho manažéra si uťahoval vtipom o varení

NEWS JURAJ SLAFKOVSKÝ
Uložiť Uložené

Juraj Slafkovský je hviezda tohtoročného draftu. Generálny manažér Montrealu teraz zverejnil niekoľko podrobností z ich rozhovorov.

Juraj Slafkovský je podľa generálneho manažéra Montrealu Canadiens veľmi nezávislý hráč, ktorý má herné predpoklady na to, aby v kanadskom tíme rástol. „Je sebavedomý, ale nie arogantný. Myslíme si, že napriek tomu, že je to stále dieťa, tak má zmýšľanie, aké hľadáme. K tomu má prirodzené schopnosti. Spolu s jeho hokejovými schopnosťami vieme, kde by mohol byť, keby sme mu v tomto procese pomohli,“ povedal Kent Hughes pre nhl.com

Generálny manažér Montrealu rozprával o jednotke tohtoročného draftu NHL ako o komplexnom hokejistovi, ktorý je veľmi dobre korčuliarsky vybavený, zároveň má vhodnú postavu aj strelecký inštinkt. Zároveň si myslí, že vo Fínsku Slafkovský ukázal, že je samostatný. 

Hughes zverejnil aj podrobnosti z vtipného rozhovoru, ktorý so slovenským hokejistom absolvovali v dejisku draftu. Kent Hughes sa Slafkovského pýtal, ako sa dokázal sám o seba postarať, keď ešte hral ako tínedžer v TPS Turku. Myslel si, že Juraj býval v hoteli, preto nemusel vyvíjať veľa úsilia, aby si napríklad uvaril jedlo. 

Odporúčané
„Mediálny ošiaľ nevnímam, správy o sebe takmer nečítam.“ Juraj Slafkovský nám prezradil aj svoje ciele a plány do budúcnosti „Mediálny ošiaľ nevnímam, správy o sebe takmer nečítam.“ Juraj Slafkovský nám prezradil aj svoje ciele a plány do budúcnosti 20. mája 2024, 11:00

Slafkovský mu na prekvapenie odpovedal, že v hoteli nebýval. „Takže jeden z tvojich rodičov sa k tebe nasťahoval?“ reagoval Hughes ďalšou logickou otázkou. Keď aj na túto odpovedal slovenský reprezentant negatívne, generálny manažér Montrealu išiel priamo k veci a opýtal sa, ako si Slafkovský varil. „A on mi odpovedal, že na sporáku,“ uviedol s úsmevom Hughes pre nhl.com. Zmysel pre humor sa tak prejavil na oboch stranách tejto konverzácie. 

Slafkovský
Zdroj: TASR/AP
Domov
Zdieľať
Diskusia