Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
6. apríla 2022, 8:20
Čas čítania 0:55
Viktor Kniš

VIDEO: Ruské obrnené vozidlo zrejme vystrelilo na civilistu s bicyklom v meste Buča

NEWS SPRÁVY ZO SVETA VOJNA NA UKRAJINE
Uložiť Uložené
Citlivý obsah
Článok môže obsahovať:
  • produkty a služby určené pre osoby staršie ako 18 rokov
  • sex, nahotu a iný NSFW obsah
  • násilie, krv alebo obsah nevhodný pre citlivé povahy
mám nad 18 rokov (zobraziť obsah)
späť na hlavnú stránkuSpäť

Čoraz viac dôkazov napovedá, že ruská armáda sa v Kyjevskej oblasti dopustila vojnových zločinov.

Televízia Sky News zverejnila video, ktoré zrejme zachytáva, ako dve vojenské obrnené vozidlá strieľajú na cyklistu v meste Buča v Kyjevskej oblasti.

Muž najprv tlačí bicykel po ulici, pravdepodobne nevediac, že za rohom sa nachádzajú útočné jednotky agresora z Ruska. Celú situáciu zachytávajú dronové zábery, ktoré televízia zároveň overila aj pomocou satelitných záberov a geolokácie. Brutalitu ruských vojakov potvrdzujú aj fotky zverejnené na sociálnej sieti Twitter, ktoré zachytávajú na rovnakej ulici Jablonská telo mŕtveho muža ležiaceho vedľa bicykla. 

Sky News ďalej upozorňujú, že vozidlo, ktoré zaútočilo, má na sebe vyznačené písmeno V, ktorým Rusi odlišujú svoje útočné jednotky od ukrajinských, keďže používajú aj rovnakú armádnu techniku. Pre televíziu potvrdil dôležitosť označenia písmenom V aj bývalý generálny riaditeľ obranného think-tanku RUSI Michael Clarke.

Pribúda tak čoraz viac dôkazov, že ruská armáda sa v tomto meste v Kyjevskej oblasti dopustila vojnových zločinov. Moskva tieto obvinenia popiera, pričom ich označila za obludný falzifikát.


Podľa ruského ministra zahraničných vecí Sergeja Lavrova sa v súvislosti s Bučou vynára otázka, na aký účel slúži táto, podľa neho očividne nepravdivá provokácia. Rusko vraj má všetky dôvody domnievať sa, že cieľom je odvrátiť pozornosť od procesu rokovania. Po zverejnení fotografií a videí z Buče sa ukrajinskí vyjednávači dokonca pokúsili úplne prerušiť proces rokovaní, konštatoval Lavrov.

V Refresheri ti každodenne prinášame aktuálne správy zo sveta. Viac noviniek nájdeš v našej sekcii news. Súhrnné informácie o vojne na Ukrajine môžeš sledovať tu.
Domov
Zdieľať
Diskusia