Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
3. januára 2022, 17:19
Čas čítania 0:34
Daniel Mikolášik TASR

Zuzana Plačková a jej manžel René so sťažnosťou neuspeli. Zostávajú obvinení v prípade obchodovania s drogami

NEWS DROGY ZUZANA STRAUSZ PLAČKOVÁ
Uložiť Uložené

Dvojica influencerov je stíhaná pre členstvo v zločineckej skupine v prípade obchodovania s drogami.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) zamietol sťažnosť influencerky Zuzany Strausz Plačkovej a jej manžela Reného Strausza proti uzneseniu o vznesení obvinenia. Obe osoby sú stíhané pre členstvo v zločineckej skupine v prípade obchodovania s drogami. Vyplýva to z vyjadrenia generálnej prokuratúry.


„Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Generálnej prokuratúry SR zamietol sťažnosti Zuzany Plačkovej a Reného Strausza proti uzneseniu o vznesení obvinenia. Obe osoby sú stíhané pre členstvo v zločineckej skupine v prípade obchodovania s drogami,“ uviedla v stanovisku hovorkyňa GP SR Jana Tökölyová.


Národná kriminálna agentúra (NAKA) ešte na jeseň 2021 v rámci protidrogovej akcie, počas ktorej zaistili viac ako deväť kilogramov pervitínu, obvinila 15 osôb z trestného činu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a drogovej trestnej činnosti.

Prokurátor ÚŠP dal návrh na väzobné stíhanie na desiatich z nich, sudca zobral do väzby šesť ľudí, Zuzanu Strausz Plačkovú spolu s manželom vtedy do väzby nezobral.

Plačková
Zdroj: TV Markíza reprofoto
Domov
Zdieľať
Diskusia