Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
10. decembra 2021, 14:40
Čas čítania 0:42
Kamila Šebestová

48-ročná žena ukradla identitu svojej 22-ročnej dcére. Podarilo sa jej oklamať svojich nápadníkov aj ukradnúť peniaze

NEWS PODVOD RODIČOVSTVO
Uložiť Uložené

Všetci verili tomu, že Laura Oglesbyová je študentka. V skutočnosti má 48 rokov.

Američanka Laura Oglesbyová sa rozhodla prebrať na seba identitu svojej dcéry. Predstierala, že je 22-ročná študentka a zamestnala sa v mestskej knižnici v Missouri. Napriek tomu, že má 48 rokov, podarilo sa jej oklamať aj svojich nápadníkov. 

„Každý jej uveril,“ povedal šerif Jamie Perkins z policajného oddelenia Mountain View pre The New York Times. Podľa polície jej teraz hrozí päť rokov odňatia slobody. 

Okrem toho, že predstierala, že je o 26 rokov mladšia, poberala totiž aj finančné príspevky vo výške 255 000 dolárov. Obvinili ju preto z podvodu. 

Fotka Laury Oglesbyovej, ktorá v 48 rokoch predstierala, že má 22.
Fotka Laury Oglesbyovej, ktorá v 48 rokoch predstierala, že má 22. Zdroj: Mountain View Police Department

Pod menom svojej dcéry Lauren Hays vystupovala aj na sociálnej sieti Snapchat, kde podľa portálu New York Post pridávala fotografie s omladzujúcimi filtrami. Podľa detektívov si prisvojila životný štýl študentky. Prispôsobila mu svoje oblečenie, mejkap aj osobnosť. Zrejme vsugerovala sama sebe, že má 22, píše portál New York Post.

Odporúčané
KVÍZ: Rozoznáš fejkové oblečenie od originálu? Napodobeniny sú čoraz prepracovanejšie, na toto si dávaj pozor KVÍZ: Rozoznáš fejkové oblečenie od originálu? Napodobeniny sú čoraz prepracovanejšie, na toto si dávaj pozor 16. júla 2023, 11:00

Na krádež identity prišli úrady v americkom Arkansase. Kontaktovali políciu v Mountain View a následne Lauru Oglesbyovú vystopovali v mestskej knižnici, kde pracovala.

Dcéru od nej súdne odcudzili. Laura Oglesbyovú nemá teda voči nej žiadne rodičovské práva. K prípadu sa zatiaľ nevyjadrila. 

Domov
Zdieľať
Diskusia