Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
25. marca 2021, 9:30
Čas čítania 11:22
Lukáš Čelka

10-ročného slovenského basgitaristu sleduje aj Justin Timberlake. Zahral si s hviezdami americkej R&B

10-ročného slovenského basgitaristu sleduje aj Justin Timberlake. Zahral si s hviezdami americkej R&B
Zdroj: Instagram/@aronthebassist
HUDBA
Uložiť Uložené

Spolu so svojím starším bratom hOwdym nám prezradil, kam budú smerovať ich ďalšie kroky po vydaní prvého Aronovho oficiálneho singlu. Desaťročný Aron je hviezdou svetovej R&B scény z Komárna. Vie o ňom aj Justin Timberlake či Lenny Kravitz.

Hoci má Aron Hodek iba desať rokov, svojím talentom očaril veľa slávnych zahraničných, ale aj slovenských hudobníkov. Mladý basgitarista z Komárna má na svojom Youtube  miliónové videá a na Instagrame takmer 350-tisíc followerov, medzi ktorými je aj veľa zvučných zahraničných mien. Arona si obľúbili Justin Timberlake, Lenny Kravitz, Timbaland alebo Larrance Dopson.

Aron však nie je jediným talentom z rodiny Hodekovcov. Hudobne ho celý čas viedol jeho brat, bubeník a producent Dávid Hodek, známy aj ako h0wdy, ktorý už roky spolupracuje s elitou slovenskej hudobnej scény. Okrem toho, že je členom Rytmusovej kapely Opoštáris Band, sa naposledy produkčne podieľal aj na Siminom poslednom projekte OMG.

Bratia nám v rozhovore prezradili, kam budú viesť ich najbližšie hudobné kroky, kedy sa dočkáme Aronovho debutového EP a aký unikátny projekt spoločne chystajú. Vysvetlili nám, akým spôsobom sa Aron dostal na zahraničnú scénu a ako si získal pozornosť slávnych mien. 

V tomto článku si prečítaš:
  • Ako sa k Aronovi dostali veľké zahraničné mená.
  • Koľko mal Aron rokov, keď prvýkrát chytil do ruky basgitaru.
  • Kto ho učil hrať na hudobných nástrojoch.
  • S akým veľkým zahraničným menom majú bratia Hodekovci najzaujímavejší zážitok.
  • Na akej scéne chce Aron preraziť.
  • Aký unikátny projekt chystajú bratia Hodekovci a čím je zaujímavý.
Odporúčané
Dano Kapitán: Spolupráca so Separom na Čistej dedine bola super. Vedeli sme, do čoho ideme (Rozhovor) Dano Kapitán: Spolupráca so Separom na Čistej dedine bola super. Vedeli sme, do čoho ideme (Rozhovor) 21. marca 2021, 8:30

Aron nedávno vydal svoj prvý oficiálny singel, ktorý získal v priebehu niekoľkých dní viac ako 30-tisíc videní. Očakávali ste takýto úspech, respektíve ste spokojní s tým, ako video vystrelilo?

h0wdy: Ja osobne som od toho neočakával vôbec nič. Klip sme dokonca vydali pod úplne novým kanálom, kde neboli žiadni odoberatelia, keďže sme Aronkovi založili vlastné VEVO.

Uspieť v štýle hudby, ktorú robíme, je beh na dlhú trať.

Tento singel nevyšiel preto, aby sme teraz vyslovene trhali nejaké trendy alebo niečo podobné. Povedal by som, že táto hudba je nekomerčná. Skôr nám išlo o odprezentovanie toho, kde sa Aron hudobne nachádza. To isté sa budeme snažiť spraviť aj s EP, ktoré pripravujeme.

Videnia teraz nie sú pre nás to najpodstatnejšie. Potrebovali sme, aby mal Aron nejakú svoju skladbu oficiálne vonku, keďže pracujeme aj v zahraničí a na základe nej môžeme riešiť nejaké distribučné dealy. Ide teda skôr o také „predstavenie Arona vo svete hudby“.

Začali sa vám teda ľudia po vydaní tohto klipu viac ozývať?

h0wdy: Určite áno, minimálne čo sa týka sociálnych sietí. Tam sa ozvalo veľmi veľa ľudí a dostali sme kopec pozitívnych ohlasov. Keď som pridal úryvok z klipu na Instagram, dosiahol za približne dve hodiny 100-tisíc videí. Ozvali sa nám na základe neho aj ľudia ako Justin Timberlake, Lenny Kravitz, čiže super.

Dávid Hodek: Môj brat nie je žiadna atrakcia, na ktorej chceme zarobiť. Učíme ho, ako sa pohybovať na scéne aj keď bude starší
Zdroj: Facebook / Aron Hodek

Dočítal som sa, že Arona poznajú takéto veľké mená. Ich reakcie sa teda týkali tohto oficiálneho klipu?

h0wdy: Väčšina z týchto mien sleduje Aronka už dlhšie. Sem-tam nám napíšu nejaký komentár alebo správu, ale nie v zmysle, že by nás vyslovene len teraz objavili. Nikdy nám nepíšu s niečím konkrétnym. Je však pravda, že Arona sleduje veľa zvučných zahraničných mien, ktoré sa o nás vyjadrujú veľmi pozitívne, za čo sme radi.

Pred chvíľou si spomínal EP. V akom je štádiu? Singel ste už vydávali s tým, že ho môžeme čakať v nejakom dohľadnom čase?

h0wdy: Pevne verím, že už v lete bude vonku. Ak nie v lete, tak určite tento rok.

Vrátim sa trochu do minulosti, lebo Arona naši čitatelia pravdepodobne nepoznajú. Kedy ste spozorovali jeho talent a ako sa dostal k hraniu na basgitare? Bol to prvý hudobný nástroj, na ktorom hral?

Aron: Ono to bolo tak, že keď som bol ešte menší, tak Dávid (h0wdy – pozn. red.) mal na hornom poschodí štúdio, kam som nemohol vždy ísť. Raz ma tam zobral a boli tam rôzne hudobné nástroje: basa, klavír, gitara a ďalšie.

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Aron Hodek (@aronthebassist)

Keď som zbadal novú basgitaru, spýtal som sa ho, či si ju môžem vyskúšať. Naučil som sa na nej zahrať nejaké dva tóny, pomocou ktorých som neskôr už džemoval.

Najprv ťa teda učil hrať brat a potom nejakí ďalší učitelia alebo ako to prebiehalo?

Aron: Najprv ma učil brat. Vlastne doteraz ma učí brat (smiech), takže nikto iný.

10-ročný Komárňan Aron už stihol jamovať s veľkými menami svetovej R&B scény. Vie o ňom aj Justin Timberlake či Lenny Kravitz
Zdroj: Aron Archiv

h0wdy: Aron nechodí ani nechodil do zušky alebo k nejakému učiteľovi. Mal rôzne lekcie s hudobníkmi, s basistami zo svetovej triedy, ako napríklad Ben Williams. Vždy keď sme sa stretli s rôznymi umelcami, boli ochotní a veľa mu poradili a ukázali. Naozaj boli všetci zlatí, či už to bol Richard Bona, alebo ktokoľvek, tých mien je veľa. Áron mal odkiaľ čerpať, ale vyslovene učiteľa basgitary nemá. Dá sa povedať, že je samouk.

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa David "h0wdy" Hodek (@h0wdy)

Samouk s podporou brata, môžeme to tak nazvať?

h0wdy: No tak hej, ale preto hovorím, že samouk, lebo ja nie som basgitarista, ale bubeník a muzikant. To myslím tak, že zase keď sa chytím nejakých nástrojov, nie som úplná mimóza. (smiech)

10-ročný Komárňan Aron už stihol jamovať s veľkými menami svetovej R&B scény. Vie o ňom aj Justin Timberlake či Lenny Kravitz
Zdroj: Howdy Archív

Basgitaru som mal už aj pred tým, ako Aronko hral, ale nebolo to úplne moje odvetvie. Avšak hlavne ako bubeník a muzikant, ktorý sa živí hudbou, viem, čo kapela alebo hudobník vyžadujú od basistu, a práve na základe toho viem Arona viesť. Keby si bol profesionálny stredopoliar, tak vieš vysvetliť obrancovi, čo má robiť.

Teba teda môžeme zaradiť všeobecne ako hudobníka, áno?

h0wdy: V podstate áno. Dlho ma síce zaraďovali ako bubeníka, ale už sa toľko venujem všeličomu inému, či už je to produkcia, alebo podobne, že som aj to, aj to. Som hudobník, producent, bubeník, skladateľ, manažér, všetko. (smiech)

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa David "h0wdy" Hodek (@h0wdy)

Kedy prišli prvé Aronove úspechy, koľko mal vtedy rokov a ako sa mu vlastne podarilo dostať na scénu?

h0wdy: Na domácu scénu sa dostal veľmi prirodzene – v tom zmysle slova, že vyrastal v domácnosti, kde nás bežne navštevovali rôzni muzikanti, keďže sú to moji kolegovia a sú mi veľmi blízki. Aron už od útleho detstva bol pri tom, keď boli u mňa viacerí muzikanti a spolu sme skúšali. Dokonca ešte pred tým, ako on sám hral na basgitare, sme už všetci videli, že veľmi dobre cíti rytmus. Bolo nám jasné, že má vzťah k hudbe.

Ten internetový úspech však zožal, až keď som mu založil Instagram, lebo zo začiatku som pridával jeho videá na ten môj.

Všetko sa teda začalo tým, že Aron hral nejaké covery alebo si džemoval a ty si ho pridával na svoj instagramový účet?

h0wdy: Reálne to bolo tak, že hneď tri dni nato, ako prvýkrát držal basgitaru, už vedel hrať jednu zo svojich obľúbených pesničiek. Vtedy som si povedal, že si ho natočím, aby mi to zostalo na pamiatku, a nakoniec som to video aj pridal na svoj instagramový profil.

Veľa ľudí mi v tom čase začalo písať, prečo neurobím instagramový účet aj jemu, pričom argumentovali tým, že v dnešnej dobe tam majú účet už aj psy. (smiech) Nakoniec som mu teda vytvoril profil. Vôbec som netušil, ako by som ho mal nazvať, a tak vzniklo úplne primitívne a jednoduché @aronthebassist.

Na tento účet som pridal tri videá a už na druhý deň tam mal zrazu 25-tisíc followerov. Išlo prevažne o ľudí z Ameriky a o muzikantov. Aron sa stal virálnym hlavne medzi nimi, keďže hral covery na extrémne neznáme a nekomerčné skladby. Proste na kapely, ktoré som počúval ja.  

Napríklad keď vyšla nová platňa, ktorú vydali Red Hands, pričom dodnes skoro nikto nevie, o koho ide, tak Aron spravil cover na jednu z ich skladieb, pričom ja som danú kapelu označil v príspevku. Oni si to všimli, lebo keď nemáš extrémne veľa followerov, tak si proste všimneš, keď ťa niekto označí na vide, a ich producent nás zazdieľal.

Tento človek spolupracuje napríklad s Khalidom, Christinou Aguilerou a ďalšími rôznymi ľuďmi, ktorých si len vieš predstaviť, a tak po jeho zdieľaní si nás všimli ďalší a ďalší hudobníci. Keď som na druhý deň otvoril Aronkov instagramový účet, mal tam 25-tisíc ľudí.

Ako sme na tento účet pridávali videá, pribúdali aj sledovatelia a zrazu ich tam bolo 100-tisíc. Začali nám písať ľudia, ako napríklad basgitarista Bruna Marsa, ktorý nás pozval na jeho koncert v Budapešti. Takto sme zažili rôzne spontánne príhody so slávnymi umelcami.

Odporúčané
Dušan Cinkota: Prirovnanie Slovanov ku Game of Thrones ma vydesilo (Rozhovor) Dušan Cinkota: Prirovnanie Slovanov ku Game of Thrones ma vydesilo (Rozhovor) 21. marca 2021, 14:30

Daj aspoň jednu top príhodu, ktorú si pamätáte takto spolu.

h0wdy: Je to náročné. Takýmto spôsobom sme sa spoznali aj s Quincym Jonesom alebo aj Timbalandom. Keď sme boli v LA, Timbaland nás pozval za svojím manažérom, ktorý nás spojil s Larranceom Dopsonom, čo je producent viacnásobne ocenený Grammy. Dopson je dodnes naším veľkým mentorom. Je ťažké každého vymenovať, lebo tých ľudí je strašne veľa na to, aký je ten príbeh časovo krátky.

10-ročný Komárňan Aron už stihol jamovať s veľkými menami svetovej R&B scény. Vie o ňom aj Justin Timberlake či Lenny Kravitz
Zdroj: Larrence Dopson a Aron so svojim mladším bratom.

Odkedy ten príbeh datujeme?

h0wdy: Aronko začal hrať, keď mal približne päť rokov.

Aron: Nie štyri?

h0wdy: Áno, máš pravdu, štyri. Ja to však rátam preto päť, lebo v tom veku už reálne hral. Keď mal štyri roky, s basgitarou len začal. V piatich už reálne sedel na pódiu, lebo nevedel stáť. Keďže basa bola veľká, musel sedieť a mal ju posunutú, aby dočiahol na najnižší tón. Takto s nami vystupoval.

Aron, čo bol pre teba najväčší zážitok, na koho z tých slávnych ľudí najradšej spomínaš?

Aron: Napríklad keď sme boli u Larrancea. On má akadémiu 1500 Sound Academy, kde učí rôznych hudobníkov, a ja som sa na to mohol ísť pozrieť. To bola pre mňa veľmi veľká záležitosť.

Čo sa týka cieľovky, vy ste viac orientovaní na zahraničnú scénu, však? Chápem to správne?

h0wdy: My neočakávame a ani nechceme od slovenského poslucháča, aby našu tvorbu nejako chápal. Povedzme si pravdu. Štýl hudby, ktorý robíme, má v podstate zázemie v zahraničí – v Amerike. Ak chce niekto tvoriť takýto štýl alebo sa pohybovať v tomto smere, tak sa schytí, odíde a robí ju tam naplno. V inom prípade sa treba trochu prispôsobiť a rozhodnúť, na akú scénu sa chce zaradiť, ale určite to chápeš správne – plán do budúcna je určite taký, že budeme pôsobiť vonku, v Amerike.

Dávid Hodek: Môj brat nie je žiadna atrakcia, na ktorej chceme zarobiť. Učíme ho, ako sa pohybovať na scéne aj keď bude starší
Zdroj: Facebook / Aron Hodek

Avšak tým, že sme na Slovensku, tak je to trochu zložitejšie, čiže ide o dlhodobú cestu a dlhodobý plán. Jeho súčasťou je v každom prípade aj to EP a singel. Celá naša tvorba je smerovaná takto, aj keď nie je nijako zásadne cielená. Aronko má takúto hudbu rád, páči sa mu, a preto ju aj tvorí.

Pýtam sa na to aj preto, lebo keď som si pozrel Aronov účet na Instagrame, všetky opisy príspevkov boli v angličtine, teda aspoň to minimum, ktoré som videl ja...

h0wdy: Áno. Ak mám prezradiť niečo zo štatistík, tak asi 95 % odoberateľov jeho profilu, ktorých je nejakých 350-tisíc, je z Ameriky. Medzi top päť krajinami, z ktorých má najviac followerov, sa Slovensko ani nenachádza.

Platí to aj pri tom novom klipe?

h0wdy: Áno, jasné.

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Aron Hodek (@aronthebassist)

Pretože ja keď som ho pozeral ešte v čase, keď sme len dohadovali tento rozhovor, bolo na ňom iba 7-tisíc videní a dnes tam je niečo vyše 30-tisíc...

h0wdy: Tam urobilo veľa aj to, že Aronko má svoj youtubový kanál, na ktorom ho odoberá približne 100-tisíc ľudí, ale my sme mu vytvorili nový. Mohli sme klip zavesiť na ten pôvodný kanál a mal by oveľa viac videní, ale ako hovorím, to naším cieľom nebolo. Jeho nový VEVO kanál chceme budovať aj do budúcna.

Treba si ujasniť, že Aron nie je žiadna atrakcia a ani cirkusové číslo nejakého malého chlapčeka, ktorý hrá na base, a preto chce rodina na ňom zarobiť peniaze. Práve naopak. Chceme zabezpečiť, že keď raz už nebude najmenší a nebude si každý pri jeho pesničkách hovoriť: Ježiš, aký si chutný, aby stále mal reálne možnosť začleniť sa na tú scénu a vedieť sa na nej aj pohybovať.

Ide nám aj o to, aby zostal „pravý“ a bol úprimný k tomu, čo robí. To je veľmi dôležité. Je to dlhodobý maratón, priam šprint. Dá sa ísť aj opačnou cestou; neodsudzujem ľudí, ktorí robia to, že majú talentované dieťa a chcú ho využiť čo najviac za čas, kým meria jeden meter. Toto však nie je náš prípad.

Doteraz sme hovorili o rôznych známych zahraničných menách, ale pokiaľ viem, poznajú ho aj tie slovenské. Po boku ktorých známych hudobníkov zo Slovenska si už Aron zahral?

h0wdy: Hmmm. Po boku koho hral?

Alebo teda aspoň s kým ste v kontakte? Ja som napríklad zachytil Rytmusa. Na neho som aj narážal, lebo viem, že ho zdieľal. Potom mi vybehla aj nejaká fotka na tvojom instagramovom účte, kde ste s ním aj s Aronom akoby po koncerte...

h0wdy: Aha, viem. Ja som tiež niekde čítal, že Arona zdieľa Justin Timberlake a Rytmus, ale popravde som s Paťom dobrý kamarát. Ja, Richard Richard Csino (@peggyswaggyofficial), môj veľmi dobrý kolega Eugen Vizvary (@eugenvyzvary) a Tomi Gajlo (@tomigajlo) sme vlastne Paťova kapela – Opoštáris Band. Čiže ten vzťah s Rytmusom je úplne iný.

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa David "h0wdy" Hodek (@h0wdy)

Aron s ním nespolupracuje na nejakej skladbe alebo niečo podobné. Taká iniciatíva nejde ani z našej a ani z jeho strany. On chápe to, čo robíme my, a naopak, ja chápem to, čo robí on, čiže tu sa nebavíme o Rytmusovi ako o hudobníkovi, ale skôr o Paťovi ako o kamarátovi.

A zo Slovenska nikto iný?

h0wdy: Takisto to máme aj s Anitou Soul (@anitasoulofficial). Ona je pre nás vyslovene už ako rodina. Aronko s ňou hral miliónkrát a aj s Paťom sme hrali na akcii Redbull: Iné Kafe vs. Rytmus. Tam každý mohol mať jedného špeciálneho hosťa, a tak s nami hral Aron. Na Slovensku však koncertuje hlavne so svojou kapelou Aron Hodek & Friends.

Kto všetko hrá v Aronovej kapele?

Aron: Som tam ja, môj brat, Eugen Vizvary (@eugenvyzvary), Richard Csino (@peggyswaggyofficial) a Michal Bugala (@mike_bugala).

Aron, ako ťa berú tvoji rovesníci? Vedia o tom, že robíš, čo robíš? Oceňujú to? 

Aron: Vedia o tom, ale nechcem sa tým nejako vychvaľovať, lebo viem, že oni to nechápu a im sa tento štýl hudby ani veľmi nepáči. Vedia však, že to robím, ale nezvyknem im povedať napríklad to, že mi vyšla nová skladba, lebo viem, že sa im nebude páčiť.

Čo je tvojím snom? Po čom boku by si si chcel zahrať? Alebo kam by si to chcel v budúcnosti dotiahnuť?

Aron: Mojím veľkým cieľom je presťahovať sa do USA. Zahrať by som si chcel napríklad s Thundercatom.

h0wdy: Napríklad s ním máme zábavnú príhodu z Ameriky. Boli sme na výstave The NAMM show, kde sa dajú vyskúšať rôzne hudobné nástroje, a zhodou okolností tam bol aj Thundercat. Oslovil som ho, či by sa s ním nemohol Aronko odfotiť, a on súhlasil, avšak držal si mierny odstup. Keďže príliš nesleduje sociálne siete, Arona nepoznal.

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Aron Hodek (@aronthebassist)

Neskôr, keď mu pravdepodobne niekto o nás povedal, sa k nám vrátil a spýtal sa Arona, či ten chlapec z videí je on. Tentoraz už chcel Thundercat fotku s Aronom. Vtedy sme si aj vymenili čísla. Dohodli sme sa, že príde k nám do hotela, donesie basu a s Aronom si zadžemujú. Nakoniec sa tak aj stalo – prišiel za nami, džemovali sme a neskôr sme mu varili perkelt s haluškami. Čistý happyend. (smiech)

Vrátil by som sa ešte k procesu tvorenia toho EP, lebo som sa dočítal, že ty máš vlastne doma štúdio. Ako fungujete? Keď Aron tvorí svoje skladby, si pri tom a celý čas mu asistuješ?

h0wdy: Momentálne je Aronko už na takej úrovni, že aj keby som bol odcestovaný, čo síce teraz počas pandémie nie som, ale keby som bol, tak všetko, čo si chce nahrať, si vie nahrať sám. Kompletne ovláda program.

On si teda normálne sadne k PC, zapne si Ableton (DAW softvér – pozn. red.) a spustí si nahrávanie?

h0wdy: Jasné, on si zapne všetko, čo chce. Podobne ako ja aj Aron sa venuje produkcii, čiže robí beaty. Po technickej stránke je v tomto smere úplne samostatný. Avšak tak ako mne, aj jemu sa tvorí lepšie spoločne. Keď sú dve kreatívne hlavy pokope, vznikne toho viac.

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Aron Hodek (@aronthebassist)

Niekedy má on nejaký nápad, ktorý spolu rozvíjame, inokedy ja. Nefungujeme tak, že napríklad Aron má nejaký nápad a ja mu poviem, dokonči si to a môžeme sa baviť. (smiech) Pracujeme úplne uvoľnene a prirodzene. Musím povedať, že Aron mi je rovnocenným partnerom pri tvorení hudby.

Celé to teda funguje tak, že vy dvaja doma niečo spravíte ako finálny produkt a potom to už len posuniete, aby sa k tomu urobil zvuk?

h0wdy: Reálne my doma niečo spravíme a posielame to hosťom, lebo na mnohých skladbách máme featuringy. Spolupracujeme napríklad s anglickým gitaristom Tomom Fordom, ale na EP bude viacej hostí. Ale tých ešte nechcem prezrádzať.

Ani jedno nešplechneš do exkluzívneho rozhovoru?

h0wdy: Určite vám dám všetko vedieť vopred. Môžem však prezradiť, že Tom Ford bude na viacerých skladbách, nielen na už vydanom singli.

Aké má slovo pri hosťoch Aron, keďže je to jeho EP? Manažuješ to ty alebo on ti napríklad povie, že tohto hudobníka by tam chcel?

h0wdy: Debatujeme o tom. Aj teraz sme oslovili ďalšieho speváka, ktorého máme obaja veľmi radi. Nie je to tak, že ja teraz Aronovi poviem: Budeš tam mať tohto. Obaja máme podobný vkus, podobné preferencie a jediný rozdiel je, že zatiaľ komunikujem s tými ľuďmi iba ja. V momente, keď bude Aronko starší, bude si to komunikovať sám.

Plánujete ešte pred vydaním EP pustiť von nejakú skladbu s klipom? Alebo už rovno celé EP?

h0wdy: Rozmýšľal som nad tým, ale uvidíme. Možno ho už vydáme celé. Plánujeme však úplne inú vec, na ktorú sa veľmi teším.

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Aron Hodek (@aronthebassist)

Chceme do sveta vypustiť Aronkovo NFT. Vo svete to už dlhšie funguje, čiže tipujem, že na Slovensko sa to dostane o dosť neskôr. (smiech) Ide o to, že bude mať vlastné one of one samplepacky. Pointa NFT je v tom, že prvýkrát bude mať aj digitál svoj originál. Aronko bude mať takýto originálny digitálny samplepack možno ako jeden z prvých muzikantov na svete.

NFT alebo aj NonFungible Token predstavuje originál umeleckého diela v digitálnej forme, ktorú je možné zakúpiť vo forme unikátneho kryptomenového tokenu.

Čiže pôjde o samplepack jeho jedinečných zvukov, ktoré však bude môcť použiť len ten producent, ktorý si ich zakúpi?

h0wdy: Nie zvukov, ale slučiek, ktoré nahráva Aronko a ja. Celý pack bude mať vlastnú tematiku, a tak producent, ktorý si ho zakúpi, nemusí samplovať existujúce nahrávky. Pointa je, že ty keď si ten sample pack kúpiš, nikto iný ho nemá k dispozícii. Je len jeden a nedá sa skopírovať. Môžeš ho maximálne predať. Takto znejú zatiaľ naše plány.

Odporúčané
Sajfa: Nechcem covid zľahčovať, ale keby som tento stav cítil pred rokom, dal by som si paralen a šiel do roboty (Rozhovor) Sajfa: Nechcem covid zľahčovať, ale keby som tento stav cítil pred rokom, dal by som si paralen a šiel do roboty (Rozhovor) 9. decembra 2020, 9:30
Domov
Zdieľať
Diskusia