Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
12. novembra 2020, 17:35
Čas čítania 1:03
Adam Novosad

Nacionalisti podpálili nesprávny byt, keď hádzali svetlice na balkón s LGBT vlajkou a plagátom podporujúcim štrajk žien

NEWS
Uložiť Uložené

Vo Varšave bol pochod pri príležitosti Dňa nezávislosti Poľska aj napriek pandémii koronavírusu.

Centrom Varšavy v stredu 11. novembra pochodovali tisíce nacionalistov a prívržencov krajnej pravice na Deň nezávislosti Poľska, informujú Wiadomosci.

V minulosti sa tohto pochodu zúčastnilo takmer 200-tisíc ľudí, tentokrát však bola účasť  nižšia. Aj keď polícia dav neustále upozorňovala, aby sa rozišli a odišli domov, veľká časť protestujúcich výzvy ignorovala.

Odporúčané
Rodičom vo francúzskej škôlke zakázali prehadzovať deti cez plot. Chceli tak ušetriť čas, keď nestíhali prísť načas Rodičom vo francúzskej škôlke zakázali prehadzovať deti cez plot. Chceli tak ušetriť čas, keď nestíhali prísť načas 12. novembra 2020, 10:52

Pochod varšavský magistrát zakázal a tak sa demonštranti dostali aj do stretu s políciou. Na bezpečnostné zložky hádzali svetlice či dymovnice, čo v jednej chvíli vyústilo do pokusu vystreliť jednu zo svetlíc aj na balkón bytu. Na balkóne bol totiž vyvesený plagát podporujúci protesty žien proti prísnemu zákazu potratov, ale aj dúhová vlajka LGBT komunity.

Nacionalisti sa na jednom z mostov dostali na dostrel balkónu, a tak sa viacero z nich pokúšalo vlajku a plagát trafiť. Namiesto toho však svetlica dopadla na balkón o dve poschodia nižšie, kde podpálila balkónové dvere a napokon zničila okolie vstupu na balkón aj časť podlahy.

Domov
Zdieľať
Diskusia